Uudis

Audi R8 on võimalik saada ka manuaalkastiga, aga kõrvalproduktiks on vähemalt 800 hobujõudu

Fotod: Facebook, Underground Racing

Esimese põlvkonna Audi keskmootoriga superauto üks silmatorkavamaid interjööridetaile oli kindlasti selle open gate manuaalkast. Käigukangi ja kolme pedaali austajate pahameele saatel saabus R8 teine põlvkond aga ainult automaadiga.

Siinkohal tulebki mängu USA tuuningfirma Underground Racing. Suur osa nende tööst keerleb ümber vabalthingavate superautode mootorite tuunimise ja nendele turbode lisamisega. Kahe turboga Audi R8 V-10, Lamborghini Gallardo ja Huracan V-10’ned ja isegi Murcielago ja Aventadori V-12 tuuningud on portfellis olemas.

Hiljuti võeti üks Audi R8 aga veel tõsisemalt ette ja vahetati ära ka selle käigukast. Kliendi soovil võeti käsitsi vahetav käigukast 2012. aasta esimese põlvkonna R8’st. Lisaks viimistleti ka auto interjööri nii, nagu käigukang oleks sinna lausa loodud.

Lähiajal kavatseb Underground Racing avaldada manuaalkasti vahetuse töö hinna, et ka teised kliendid saaksid soovikorral oma R8’d pisut vanakoolikamaks teha. Miinuseks on aga see, et ainult käigukasti vahetusi tuuningfirma hetkel teha ei plaani. Kui juba, siis peab ka turbod auto V-10’le juurde lisama.

Hetkel pakutatakse twin turbo vahetusi Audi R8 5,2-liitrisele V-10’le alates 42 820 eurost (49 000 dollarit), mille eest saab kuni 800-hobujõulise jõuallika. Võimsaim tänavalegaalne lahendus maksab lausa 153 000 eurot, mis pakub 1100 hj tavalise ja 1300 hj võidusõidu bensiini peal.

Kui vajadus manuaalkastiga uue Audi R8 järgi on väga suur, siis nüüd on vähemalt Ameerikas lahendus sellele olemas. Kahjuks aga pole tegemist eriti soodsa lahendusega.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.