Uudis

Autopäevik: üks linnamaastur müüdud, teine jätkab ka 350 000 kilomeetrise läbisõiduga

Foto: Palle Kõlar

Autopäevik on rubriik, kus Autolehe ja Autogeeniuse toimetus, kaasautorid või muul moel seotud inimesed peavad oma isiklike autode kohta Autolehes blogilaadset toodet. Kulud, juhtumised, seiklused ja kõik muu tore. Kõik see koondub ühtseks kuludetabeliks, kus on välja toodud iga auto kulu ühe läbitud kilomeetri kohta.

Autor: Palle Kõlar

Elu BMW X3-ga on jätkunud üllatusteta, küll aga müüsin ära mind viis aastat ustavalt teeninud Honda CR-V.

BMW läbisõit on hetkel umbes 350 000 kilomeetrit. Auto ostust on täitunud kaks aastat ja 50 000 kilomeetrit. Viimaste kuude jooksul on küll mõni kulutus olnud, aga tegu on asjadega, mis olid ette teada ja mis ei olnud üllatuseks.

Osta tuli näiteks uus rehvikomplekt (280 eurot) ja uus aku (90 eurot) ning teha suur hooldus koos käigukasti õlivahetusega (330 eurot). Nimetatud asjad olid kõik ette teada ja liigitaksin need plaaniliste hoolduskulude alla. Lisaks õnnestus vahepeal esiklaasi saada üks uhke täke, seega on enne järgmist ülevaatust vaja klaasi vahetada (sellel autol 130–170 eurot). Muid pretensioone mul BMW-le endiselt ei ole.

Nüüdseks küll ammu unustatud talv tõestas taas, et kui üldine levinud jutt on, et linnadžiibi nelikvedu peale asfaldi kuskil kasutamiseks ei kõlba, siis tegelikult saab auto väga hästi hakkama kõikides mitte väga ekstreemsetes oludes. Sohu ja liivakarjääri ei ole roninud, aga mujal piisab X3-st küll ja veel, isegi kui haagis sabas on.

Eraldi tooksin välja BMW väga head maanteesõiduomadused. Kütusekulu ja jõu suhe möödasõidul on väga hästi paigas. Pardaarvuti näitab keskmist kulu hetkel 8,8 liitrit 100 kilomeetri kohta.

Viis aastat CR-V-ga

Vahepealsel perioodil müüsin maha viis aastat minu kasutuses olnud 2013. aasta Honda CR-V, millega jõudsin sõita kokku täpselt 206 000 kilomeetrit. Läbisõit oli lõpuks 296 000 kilomeetrit. Müües oli tunne, et sel autol on jaksu veel mitmesajaks tuhandeks kilomeetriks. Tegu oli diiselmootori ja automaatkastiga mudeliga ja loo fookuses oleva BMW X3 kõrval tuli selle autoga veel vähem probleeme ette.

Viie aasta jooksul oli vaja vahetada ainult õli, piduriklotse, akut ja rattalaagreid. Kui X3 ja CR-V on mõõtmete poolest võrreldavad, siis tehniliselt on need autod ikkagi väga erinevad. X3 tundub CR-V kõrval nagu sportauto. Vedrustus on jäigem ja toorest jõudu on tunduvalt rohkem.

CR-V oli ruumikam ja pehmem igas mõttes, nii auklikul teel kui ka kiirendamisel ja pidurdustel. Ühine joon on aga see, et ka CR-V nelikveo kohta arvatakse üldiselt, et see on kesine. Hondaga õnnestus mul kinni jääda ühe korra ja see juhtus 20 cm paksuses sulalumes haagist ülesmäge vedades. Kõik muud olukorrad poris, liivas ja lumes möödusid muretult. Ja ma testisin selle auto piire korduvalt.

CR-V kilomeetri hinda ma välja ei arvutanud, aga see on kindlasti uskumatult väike summa.

BMW X3
• 2004. a • diisel, 204 hj
• nelikvedu • hind u 4500 €

Periood jaanuar – juuni Läbisõit perioodil 9000 km Kütusekulu 9,2 l / 100 km Kulu kütusele 943 € Muud kulud 730 € Kilomeetri hind 0,19 € Kilomeetri hind testi algusest 0,15 €

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 26, juuli 2021

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.