Uudis

BMW tutvustas eriti võimsat mudelit M3 CS ning avaldas ka hinna Eestis

BMW M3 CS nutikas ja kerge süsinikplastiga tugevdatud polümeeri (CFRP) sisaldav kere ning 550 hobujõudu arendav kolmeliitrine R-6-mootor on mõeldud nii igapäevasõitudeks kui ka ringrajal kihutamiseks.

M3 CS kahe turboga (M TwinPower Turbo) varustatud mudelitele M3 ja M4 toodetava, mootoriperekonda S58 kuuluva jõuallika võimsust on M3 CS puhul tõstetud. Maksimaalse võimsuse ehk 405 kW (550 hobujõudu) saavutab mootor 6250 pöörde juures minutis. Jõuallika pöördemoment on 650 Nm. M3 CS jõuallikas on võrreldes M3 Competition Sedan with M xDrive samatüübilise mootoriga 40 hobujõu võrra võimsam, võimsuse kasv tuleneb peamiselt turbolaadurite rõhu tõstmisest 1,7 baarilt 2,1 baarile.

Kuni 7200 pööret minutis kannatava mootori heli summutab kaheharuline elektriliste klappidega summuti, mille tagumine pütt on kaalu säästmiseks tehtud titaanist ning mille kaks väljaulatuvat torupaari on värvitud mattmustaks. Summuti võimaldab konstruktsioon SPORT või SPORT+ režiimi valides auto häält sportlikumaks muuta.

Seos DTM-klassi autoga

Sama mootor (S58) oli baasmootoriks ka 2022. aastal DTM-sarjas võistelnud M4 GT3-le. Seetõttu on M3 CS jõuallika õlitus- ja jahutussüsteem loodud vastu pidama ringrajasõidu tingimustele.

Auto saavutab paigalstardist 100 km/h 3,4 ja 200 km/h 11,1 sekundiga. Kiirendamine kiiruselt 80 km/h kiiruseni 120 km/h võtab neljanda käiguga aega 2,6 sekundit. Autoga tuleb kaasa M Driver’s Package, tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 302 km/h-ga. Keskmine kütusekulu jääb WLTP kohaselt vahemikku 10,4–10,1 liitrit 100 kilomeetri kohta.

M3 CS nelikveolise M xDrive’i veoskeemi ja mootori vahel toimetab kaheksakäiguline käigukast M Steptronic koos Drivelogicu tarkvaraga. Drivelogic võimaldab juhil muuta käigukasti iseloomu ning valida sportliku, mugava ja ringrajale mõeldud režiimi vahel.

Sujuva sõidu tagab M xDrive’i vahekastis toimetav elektrooniliselt juhitav mitmekettaline sidur, mis võimaldab vastavalt vajadusele muuta veojõu suhet esi- ja tagasilla vahel. Mitmekettalise siduri õlitussüsteem on, sarnaselt mootori õlitussüsteemiga, mõeldud vastu pidama võidusõidu karmidele tingimustele. M3 CS tagarataste haarduvust parandab kurvides kiirendamisel M-seeria aktiivne diferentsiaal (Active M Differential).

Saab ka ainult tagaveoliseks lülitada

Nelikveosüsteemi saab soovi korral lülitada sportrežiimi (4WD Sport mode), samuti saab juht välja lülitada stabiilsuskontrolli ning muuta auto vaid tagaveoliseks.

M3 CS ringrajale mõeldud esirehvide mõõt on 275/35 ZR19 ning tagarehvide oma 285/30 ZR20, soovi korral saab klient lisatasuta nende asemel valida tavakasutuseks mõeldud kvaliteetsed rehvid. M kergveljed on standardvarustuses kuldpronksid, soovi korral saab neid tellida mattmustana. M3 CS pidurisadulad värvitakse ostja soovil kas punaseks või mustaks, piduripaketti M Carbon saab kuldse või punasena.

Süsinikukiududega tugevdatud polümeeri (CFRP) on kasutatud nii auto sise- kui ka välisdisainis, lisaks süsinikplastist katusele on samast materjalist valmistatud ka sõiduki kapott, tagumine spoiler ja difuuser, eesmised õhuvõtuavad, küljepeeglid ja eesmise põrkeraua alumine osa.

CFRP-st on valmistatud ka keskkonsool, käiguvahetuslabad ning rool. Lisaks aitavad sõiduki kogumassi vähendada korvistmed M Carbon. Võrreldes mudeliga BMW M3 Competition Sedan M xDrive annavad erinevad massi vähendamise meetmed kokku ligi 20-kilogrammise kaalukao.

Auto välisilme teeb eriliseks üksnes M-seeria mudelitele mõeldud metallikvalge värv (Frozen Solid White metallic), soovi korral saab autot soetada ka rohelise (Signal Green solid), metallikhalli või metallikmustana (Brooklyn Grey metallic ja Sapphire Black). Teistest M-seeria mudelitest eristab CS-i raamideta punaste kontuurjoontega markeeringut „M3 CS“ kandev iluvõre.

Puna-musta kujundusega elektriliselt reguleeritavad ja soojendusega korvistmed M Carbon on kaetud Merino nahaga, rool aga Alcantaraga.

Drift Analyzer ja M Laptimer

M3 CS armatuurlaud on M-seeriale kohaselt juhile orienteeritud, salongist leiab nii 14,9- kui 12,3-tollise ekraani. Keskkonsoolil asuva nupuga saab seadistada mootori, veermiku, rooli, pidurisüsteemi ja M xDrive’i tööd. Soovi korral saab juht salvestada kaks seadete kogumikku, mis sisaldavad DSC, automaatse start-stoppsüsteemi ning käigukasti seadistusi. Režiime saab valida roolil asuvat M-nuppu kasutades.

Standardvarustuses olev pakett M Drive Professional sisaldab nii driftimis- ja võidusõiduabilisi M Drift Analyzer ja M Laptimer kui ka 10 seadega M Traction Controlit, mis on mõeldud maksimaalsete tulemuste saavutamiseks ringrajal.

BMW alustab M3 CS mudeli tootmist selle aasta märtsis ettevõtte Müncheni tehases. M3 CS hind Eestis algab 156 050 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.