Uudis

Citybee rendiautod ei saa Tallinnas tasuta parkida

Citybee rendiautod.

Tallinna linnavalitsus ei toeta kiirrendi autorendi sõidukite soovi linna avalikel parkimiskohtadel tasuta parkida, sest 135 bensiinimootoriga rendiauto lisandumine Tallinna kesklinna ei toeta suundumust keskkonnasäästlikku linnaliikluse poole. Citybee toob peagi Tallinna tänavatele enda rendiautod.

“Linnavalitsus näeb odava autorendi klientuurina peamiselt praeguseid ühistranspordikasutajaid, sest nendel, kes juba praegu oma sõite autoga teevad, niisuguse teenuse järele vajadus puudub. Idee inimesed ühistranspordist autodesse suunata ei esinda kuidagi keskkonnasäästlikku ega tulevikule mõtlevat mõtteviisi. Erinevalt taksost ja sõidujagamisest alustab rendiauto sõitu külma mootoriga ja see reostab rohkem keskkonda,” ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna transpordiamet arvestab ka seda, et 135 rendiauto lisandumine liiklusesse koormab linnaliiklust ja võib väheneda liiklusohutus, sest rendiautod satuvad tavapärasest sagedamini liiklusõnnetustesse.

Klandorfi sõnul on linna jaoks murekoht ka see, kui rendiautod jäävad sarnaselt renditõukeratastega linnatänavatele seisma ja liiklust takistama, kuid samas võtavad nad tõuksidest märkimisväärselt rohkem ruumi.

“Lisaks vähendab see kohalike elanike parkimisvõimalusi. Parkimispiirangud ja parkimistasu on kehtestatud selleks, et autod ei takistaks jalakäijaid ja liiklust ning parkimistasu maksmine motiveeriks inimest võimalikult kiiresti parkimiskohta vabastama,” lausus abilinnapea.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.