Uudis

Edukad naised autospordis: sõitjad, tiimijuhid ja insenerid

Foto: Instagram - @christinaracing

Võidusõit on traditsiooniliselt meeste poolt domineeritud valdkond ja seepärast tahtsime naistepäevaks kirjutada kuulsamatest naistest autospordis.

Töö käigus selgus, et “paar kuulsamat naist mootorispordis” oli ilmselge meestepoolne möödapanek lähteülesandes.

Seepärast toomegi välja nimekamad isikud lausa kahes eri kategoorias: võidusõitjad ning ringraja kõrval seisvad insenerid ja meeskonnajuhid.

Võidusõitjad

Foto: Facebook – Christina Nielsen

Sportautode kestvussõitudes löövad laineid britt Katherine Legge ja taanlanna Christina Nielsen. Mõlemad kihutavad tipptasemel IMSA võidusõidusarjas GTD-klassis ja Nielsen on lausa võitnud meistrivõistluse tiitli 2016. ja 2017. aastal.

Samas IMSA seerias on tõusev täht kõigest 18 aastane ameeriklanna Ashley Freiberg.

Jaapanlanna Keiko Ihara on sõitnud Aasia Le Mans seerias Eurasia Motorsportiga, meeskond millega eelmisel hooajal liitus ajutiselt ka eestlane Marko Asmer.

Vormel 1 maailmas jätkab Alfa Romeo Racing meeskonna testsõitjana Kolumbiast pärit Tatiana Calderón. Kolumblanna võtab see aasta osa ka FIA Vormel 2 meistrivõistlusest, kus ta on ühtlasi esimene naissoost võidusõitja seeria ajaloos.

Foto: Facebook – Danicka Patrick

USAs populaarsetes kiirendusvõistlustes kimavad lausa kolm õde Brittany, Courtney ja Ashley Force ning muidugi on õdede isa John Force samuti võidusõitja.

Ameerika väga kuulsas Indycar sarjas, mis on üks kiirematest aladest autospordimaailmas, sõidavad britt Pippa Mann ja mõned aastad tagasi ka Danicka Patrick. Nüüdseks on Patrick professionaalse võidusõija karjääri lõpetanud, mille viimased aastad veetis ta Nascaris.

Insenerid ja meeskonna juhid

Williamsi Vormel 1 meeskonna kõrgel kohal asub Claire Williams, tiimi asutaja Sir Frank Williamsi tütar. Claire hoiab meeskonnas asedirektori positsiooni.

Foto: Facebook – Williams Martini Racing

Monisha Kaltenborn oli esimene Vormel 1 meeskonna naissoost tegevjuht, seda Sauberis aastast 2010. Kuigi Kaltenborn lahkus eelmisel aastal tiimist, jätkab ta siiski autospordis. Sauberi meeskonnast leiab veel inglanna Ruth Buscombe’i strateegiainseneri ametikohalt.

Inseneridest on kestvussõidus viimaste aastatel tuntust kogunud britt Leena Gade tänu dokumentaalfilmile “Truth in 24 II”, mis käsitleb 2011. aasta Le Mans’i 24-tunni sõitu. Leena oli esimene naispeainsener, kelle käsutuses olev Audi R18 TDI võidusõiduauto saavutas sellel samal sõidul üldvõidu.

Pärast ajaloolist võitu kordas Leena Gade saavutust veel kaks korda ja liikus edasi Bentley Motorsporti 2016. aastal. Nüüdseks on Leena Gade jõudnud Indycar seeriasse Schmidt Peterson Motorsports meeskonna peainseneri kohale.

Lõpetuseks peab kindlasti mainima, et nimetatud naisterahvad on vaid väike valik tervest autospordimaailmast. Autosport on alati pingeline ja katsumusterohke, olenemata sellest, kas istud roolis või analüüsid monitoride taga numbreid. Äge karjäärivalik igale autodest ja mehhaanikast huvituvale noorele neiule või noormehele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.