Uudis

Eesti politsei otsekohene kampaania lööb laineid ka välismeedias

Foto: Reuters /Scanpix

Asjaolu, et Eesti politsei hakkas kiiruseületajatele jagama infot organidoonoriks hakkamise kohta, on ületanud uudiskünnise ka välismaal ning teema on üle noppinud maailma üks lugupeetumaid väljaandeid Reuters.

Reuters kirjutab, et organidoonrlust propageerivaid kaarte jagatakse välja lisaks trahvidele ning asja eesmärgiks on panna kihutavad juhid tõsiselt mõtlema ohtudele, mis kiirustamisega kaasnevad.

Pärnu politsei juht Andres Sinimeri märkis, et nad ei usu, et elundidoonorite hulk tegelikult tõuseb kuna nad ei sooviks rohkem surmasid, vaid pigem loodetakse, et kampaania paneb inimesed oma tegude üle rohkem mõtlema.

“Osale piirkiirust ületavatele juhtidele ei mõju vestlus ega karistus. Nende kaartide eesmärk on panna roolikeeraja mõtlema oma käitumise võimalikele mõjudele. Kui autojuht on otsustanud, et pidev kihutamine on tema eluviis, siis soovitame tal täita tahteavaldus elundite ja kudede annetamiseks, kui kiirustamine peaks tema jaoks kõige raskema tagajärjega lõppema,” ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo kampaaniat kommenteerides.

Loigo sõnul on suur hulk elundidoonoreid inimesed, kes hukkusid liiklusõnnetuses.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.