Uudis

Eestis avati esimene autodiagnostika terminal, kus saad ise veakoode lugeda

ScanHubi terminal Tartus.

Tartus Sepa keskuse kõrval avati Eesti esimene iseteeninduslik ScanHub autodiagnostika terminal, millega autode veakoode lugeda ja kustutada. Firmal on plaanis need lähiajal tuua ka teistesse Eesti linnadesse. Terminal väljastab iga diagnostika kohta raporti, kas prindituna või e-kirja teel.

Teenuse hinnad algavad 8 eurost.

ScanHbi sõnul teenus on mõeldud neile, kellel on ilmnenud mõni probleem autoga ja soovivad vältida suuri remondikulusid. Lisaks soovitavad nad ScanHubi terminali kasutada enne kasutatud auto ostmist, enne tehnoülevaatust, mõne märgutule süttimisel või hoolduse -remondi planeerimisel.

ScanHubi terminali valikus on üle 5000 erineva automudeli ja 50000 süsteemitesti. Vajalik on OBD-II pistiku olemasolu, mis alates 1996. aasta autodest on kohustuslik.

“Kui vanasti saadi auto remondiga ise hakkama või vähemasti leidus sõber, kes aitas vea üles leida, siis 21. sajandi autod on täis keerukaid süsteeme, mis peaksid tagama muuhulgas väiksemad heitgaasikogused, kuid võivad mõne tehnilise vea tõttu lakata töötamast ning põhjustada seeläbi auto tehnilises seisukorras domino-efekti,” rääkis ettevõtte asutaja Joel Süldre.

Tema sõnul peaks see ausamaks muutma ka kasutatud autode turgu. “Olukord on muutunud aastalt-aastasse paremaks, kuid turul on endiselt palju ostjaid, kes ei kontrolli piisavalt auto tehnilist seisukorda enne ostmist. Teenuse turule toomine aitab olukorda parandada, sest enam ei saa ostja ettekäändeks tuua kallist hinda või pikka järjekorda autoremonditöökojas,” selgitas ta.

ScanHubi terminal asub Sepa keskuse ja Maanteeameti vahelisel alal (Sepa 21). Auto süsteemi testimiseks ja diagnostika tegemiseks on eraldatud üks parkimiskoht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.