Uudis

Eksperiment: kui palju täna külma kõnega automüüjatelt hinnas alla saab?

Foto: Shutterstock

Helistasime täna korralike kasutatud autode müüjatele, nii margiesindused kui ka eraldi müüjad ning küsisime mõistlikele autodele allahindlust.

Selgus, et umbes 10 000 euroselt autolt on paarsada eurot võimalik ainult telefonikõnega alla saada. Ulmelisi allahindlusi aga keegi veel täna meile polnud nõus tegema.

Me ei helistanud eraisikutele, kes kasutatud autosid müüvad, sest nendega on alati olnud tingimisruumi auto kõrval. Meid huvitas just see, kuidas suured automüüjad on nõus praegu kiirelt alla tulema.

Mängisime autoostjat, kes elab kaugel

Kõned tegime inimesena, kes elab palju kaugemal kui müügis olev auto ja tahaks enne hinnas kokku leppida kui kohale sõidame. Uurisime vigade kohta ja üritasime hinnas juba telefoni teel kokku leppida.

Hüpoteesiks oli, et kuna majanduses on asjad nagu nad on, siis on automüüjatel äkki huvi oma laoseise tublisti vähendada ja selle abil käibevahendeid saada. Seega võiks olla ostjale sobiv turg hetkel.

Valisime välja 7 autot erinevatelt müüjatelt. Hinnavahemik 8000-10 000 eurot ning kuulutuse järgi heas korras autod. Mis oli tulemus?

Minimaalsed allahindlused ja fikseeritud hinnad

Viis aastat vana ja võrdlemisi väikse läbisõiduga Toyota pereauto pealt, mille alghind 9990 eurot, lubati maksimaalselt paarsada eurot soodustust, aga kindlasti mitte rohkem.

Väikse mootori ja väga väikse läbisõiduga linnaauto Renault 7300-eurosest hinnast öeldi kohe, et ei tule mingit soodustust. Hinnad on täpselt paigas ja kauplemisruumi ei ole. Isegi ümberegistreerimine tuleb kliendil endal maksta. Sama juhtus ka väikse Peugeot linnamaasturiga ühe teise müüja juures, kus 9200 euro pealt allahindlust ei saa.

Volkswageni pereautol oli kuulutuses juba märgitud soodushind 8200 eurot, mille oleks võimalik pika kauplemise peale kätte saada 8300 euroga. Justnimelt, hind küll tõusis, aga selle eest lubati hetkel autol puuduv komplekt uusi suverehve lisada koos paigaldusega, mis teeks soodustuseks rehvide hindu uurides umbes 100 eurot.

Mahukas Citroeni mahtuniversaal sai kõige suurema soodustuse, kui 8400-eurone hind langes pärast kõnet 8000 peale. Piiride kompamisena meie poolt pakutud 7500 ei läinud igatahes telefonis läbi.

Väike soodustus õnnestus saada Opeli pereautoga, kus 8590 pealt langes hind 8400 euroni. Küll aga jäeti õhku võimalus emaili teel või kohapeal veel natuke kaubleda.

Seis polegi nii hull?

Nagu näha, siis vähemalt telefonitsi kaubeldes eriti hindu ei langetata. Võib olla kohapeal, kui asi läheks juba reaalselt lepingusse, oleks võimalused suuremad.

Ostja poolt vaadates negatiivne tulemus, aga suures pildis vist pigem positiivne. See näitab, et automüüjatel veel suurt paanikat pole ja loodetavasti ei pea keegi lähiajal koondama või uksi kinni panema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.