Uudis

Esimene Toyota Supra jõudis Eestisse juba aasta alguses

Selline on uus Supra seestpoolt.

Vähemalt osa sellest, nagu pildil näha.

Nimelt toimus Eestis, Lasnamäe mehaanikakoolis üleeuroopaline koolitus koolitajatele, kes koolitavad keretehnikuid. Super lause, aga kohe selgitame.

Kahe nädalase (ehk kaks gruppi ja üks nädal kumbki) koolitusperioodi käigus viidi läbi põhjalik teoreetiline ja praktiline koolitus nendele inimestele, kes omakorda erinevates regioonides hakkavad koolitama Toyota remondimehi.

Alumiinium on Toyota jaoks jaoks uus asi

Teemaks oli Toyota Supra kereremondi tööd ning koolitust viis läbi Margus Raud, kes on Benefiti nimelises ettevõttes Car-O-Liner töökojaseadmete  tootespetsialist ning ühtlasi ka plekkseppade ja keretehnikute koolitaja.

Õppimiseks oli kasutada ka üksikuid keredetaile.

Kuigi alumiiniumit kasutatakse Toyota sõiduautode välistes keredetailides, siis Supra puhul on esmakordselt tegu struktuursetes osades kasutatava alumiiniumiga. See tähendab, et keretööde tegemisel on vajalik kasutada teistsuguseid võtteid ja lahendusi.

Näiteks tehases kasutatakse detailide kinnitamisel kruvisid, mis piltlikult öeldes keeramisel ise kuumusega vindi tekitavad ja seega on väga tihedalt kinni. Kui need eemaldada, siis tagasi neid enam ei saa ning kasutada tuleb ülitäpset neetimist, erilist liimi jne.

Pildil on näha, et sinise sideainega kohtades on originaalsete kinnituste asemel pandud needid. Mustade peadega on originaaldetailid.

Koolituse käigus ongi väga oluline osa just praktikal, kuna mitmed koolitajad ütlesid, et nad pole kas ammu või kunagi saanud ise väga oma kätega kõike proovida, mida nad teoorias õpetavad.

Ühtepidi õpetati tundma alumiiniumi omadusi ja remonditehnikat, teiseltpoolt oli tegu ka väga erilise koolitusega just tänu Supra kerele. Auto on ehitatud eesmärgiga olla sportlike sõidukite esirinnas, liikuda suurtel kiirustel ja seega mõjuvad keredetailidele väga suured jõud. Sestap on ka selle ehitust ja konstruktsiooni huvitav näha ning katsetada.

Miks Tallinn?

Nagu Margus Raud ütles, siis Benefiti koostöö Toyotaga sai alguse juba aastaid tagasi ning kuna Lasnamäe mehaanikakool on tehnoloogiaga väga hästi varustatud, siis jõudiski asi selleni, et ka uue Supra keretööde koolituse võiks siin teha.

Huvitav rakurss Suprale, mida tavaliselt ei näe.

Ühtepidi tuli kool väga palju vastu, sest kooli õppeklassid selleks perioodiks muud ei mahutanud. Samas said ka õpilased näha, kui kõrgel tasemel asju seal majas saab teha ja loodetavasti kõvasti inspiratsiooni.

Konkreetse Supra kere kohta ütles Raud, et sellistele koolitustele saadetakse tavaliselt tootmise käigus mõne defekti saanud kered, mida pole mõtet autode ehitamiseks korda teha. Kere oli saabudes ka värvimata, aga selle tegid nad ise punaseks, et oleks ilusam.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.