Uudis

Ferrari lõpetab Maseratile mootorite tarnimise

Maserati GranTurismo

Ferrari avaldas oma esimese kvartali tulemused, mille käigus avalikustati ka info, et juba maikuus esitletakse uut Ferrari mudelit, millel saab olema hübriidjõuallikas. Tegu ei ole 488 järeltulijaga vaid mudeliga, mis pigem on sarnane või asetub 812 Superfast mudelist (6,5-liitrine V12) ülespoole.

Oma ettekandes ütles Ferrari tegevjuht Louis Camilleri ka välja, et 2021. või 2022. aastast alates nad enam Maseratile oma mootoreid ei anna, vahendab Autoblog.

Maserati Levante

Alates 2002. aastast, kui Maserati läks Fiati alt Ferrarile, kasutavad nad mitmeid emafirma jõuallikaid. Näiteks 3,8-liitrine topeltturboga V8, 3-liitrine topeltturboga V6 ja 4,7-liitrine vabalthingav V8. 2015. aastal väljus Ferrari Fiat-Chrysler grupist, aga Maseratile tarnis ikka mootoreid edasi.

Ferrari sõnul aitab loobumine rohkem inimressurssi panustada oma autode arendusse ning ei pea mootorite puhul arvestama teistega ning sinna tööjõudu niipalju suunama.

Mida Maserati edasi teeb, on raske öelda. Oma grupi mootorite hulgast väärilist on raske leida, seega on neil nüüd 3 aastat aega, et mingi lahendus leida. Sihib ka Maserati hübriidi ja elektrit, aga ajaaken hakkab kitsaks minema.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.