Uudis

Ford Mustangi uus põlvkond on pühendatud mudeli 60. juubelile

Mustang Mach 1

Muskelautode kuldne ajastu on vaikselt lõpule jõudmas, kuid rõhk on sõnal vaikselt. Nimelt teeb järgmine aasta debüüdi 2024. aasta Ford Mustang, mis on pühendatud mudeli 60. aastapäevale.

Praeguseks on kamuflaažiga Mustangit Michigani tänavatel juba nähtud. Pealtnägijate sõnul ei tundu välimus väga erinev praeguse Mustangi omast, kuid väidetavalt saab rohkem rõhku interjöör. Tehakse täielik ümberkujundus, ühendades armatuuri keskkonsooliga, millele lisatakse põhifunktsioonide jaoks füüsilised nupud. Põhirõhk lasub juhile, kellel on võimalus vastavalt oma soovidele auto sätteid muuta.

Tulles tehnilise juurde, siis Ford teeb kõik, et tulevast Mustangist saaks nimele vääriline auto. Kui võrrelda praegust S550 kandmikku näiteks Camaro Alpha platvormiga, siis Camaro teeb S550-le ära. Fordi eesmärk on uue S650ga seda viga parandada. Kapoti alt võib leida turbolaetud 2,3 liitrise neljasilindrilise mootori, mis toodab 320 hobujõudu. Samas arvatakse, et Mustangi klubiga liitub ka hübriid variant, mis loodetavasti jätkab V-8 mootorite saagat.

Kui jätkatakse GT500 pärandit, siis võib üks hetk leida kapoti alt veel 5,2 liitrise V-8, mis toodab 760 hobujõudu. Käigukasti puhul teevad arvatavasti tagasituleku nii kuuekäiguline manuaal- kui ka kümnekäiguline automaatkast.

Nagu praeguse Mustangi generatsiooniga, kujuneb S650 eluiga umbkaudu 8 aastaseks. Iga aasta vältel hakatakse eeldatavasti uusi jõudluspakette välja laskma. Kiiremad paketid võivad varem jõuda, sest 2026. aasta toob endaga kaasa uued kütusekulu piirangud, mis takistavad kiiremate autode tootmist.

Rohkem detaile tuleb järgnevate kuude jooksul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.