Uudis

Galerii: Lyft demonstreerib Las Vegases isejuhtivat autot, mis ei tekita erilisi emotsioone

Lyft kasutab isejuhtiva auto demonstreerimiseks Aptivi poolt arendatud tehnoloogiat. Foto: Ronald Liive

Paar päeva enne maailma suurima tehnikamessi Consumer Electronics Show (CES) algust teatas sõidujagamisteenus Lyft, et pakuvad messikülastajatele võimalust proovida isejuhtivat autot.

Kui ettevõtte konkurent Uber arendab isejuhtivaid autosid ise, siis Lyft on läinud koostöö teed ning kasutab Aptiv poolt arendatud tehnoloogiat.

Aptiv on ettevõte, mis arendab isejuhtimise tehnoloogiat ning on selle paigaldanud mitme erineva autotootja autodele. Lyftiga koostöös pakutakse huvilistele sõite BMW-dega, millele on lisatud mitmeid sensoreid, andureid ja kaameraid.

Kokku on autol üheksa LIDARit, kümme radarit, GPS, kaamerad ning ühendus Las Vegase ametivõimudega, kes edastavad jooksvalt informatsiooni teeolude kohta.

Auto taga on silmaga näha vaid ühte LIDArit. Musta paneeli taha on eeldatavasti peidetud kaamerad ning sensorid. Foto: Ronald Liive

CESi külastajatele pakutakse sõite messihalli ja mõne hotelli vahel. Ooteajad on pikad ning teekond, mida auto läbib on alati sama ehk süsteem ei võta ummikuid ja muid ajalisi takistusi arvesse.

Aptivi sõnul saab nende neljanda taseme isejuhtimise tehnoloogia kommertskasutuseks valmis järgmisel aastal. Ettevõte soov on tehnoloogia võtta siis igapäevasesse kasutusse ehk suure tõenäosusega jätkatakse Lyftiga loodud koostööd.

Kuna tegu on neljanda taseme isejuhtimisega on Aptivi autodes endiselt juht, kes saab vajadusel juhtimist igal hetkel üle võtta. Tõeline isejuhtimine tähendab viiendat taset, kuid selle osas ei ole Aptiv lubadusi andnud.

Geenius kajastab maailma suurimat tehnikamessi CES otse Las Vegasest. Kõige värskema kajastuse jaoks jälgi Geeniust Instagramis ja YouTube’is.

Ajakirjaniku reisikulud kattis messi korraldaja Consumer Technology Association.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.