Uudis

GTO Engineering Squalo: legendaarsest Ferrari 250 GTO’st inspireeritud sportauto

Pildid: GTO Engineering

Suurbritannias tegutsev ja Ferraride restaureerimise ning ka restomod’imisega tegelev ettevõte näitas oma esimest enda sõidukit nimega Squalo. See on alla 1000 kg kaaluv, 4-liitrise V12 mootoriga ja Ferrari 250 GTO-st inspireeritud sportauto.

Kuigi hetkel eksisteerib nende Squalo nimeline sportauto vaid digitaalselt, on plaanid tõsised. Sellesse projekti on valatud pea 30 aastat kogemust klassikaliste Ferrari sport- ja võidusõiduautodega.

Auto kerge kaalu tagab toruraam, millele on lisatud süsinikkiust kerepaneelid. Uksed ja kapott on siiski alumiiniumist.

GTO Engineering ei soovinud teha Ferrari 250 GTO koopiat, kuid on kinnitanud, et sportauto disain on ikoonilisest Itaalia masinast tugevalt inspireeritud.

Jõuallikaks on 4-liitrine V12 mootor, mille esimene prototüüp on juba brittidel valmis ehitatud. Mootor on täielikult GTO Engineeringu poolt disainitud, kuid hetkel rohkem andmeid selle kohta ei tea.

Muidugi on jõuallikas ühendatud manuaalkäigukastiga. Lisaks on GTO Engineering lubanud väga intensiivset ja juhikeskset sõidukogemust tänu mitmetele võidusõidukomponentidele. Lisatud on ka modernset elektroonikat kasutavad tuled ja tänapäevasemad veljed.

Squalo sportauto on järgmine samm pärast edukat GTO Engineeringu poolt uuesti ehitatud Ferrari 250 SWB mudelite edu. Klientidele on selgelt meeldinud, mida nad teevad ja briti spetsialistid loodavad enda poolt arendatud ja disainitud sportautoga jõuda järgmisele tasemele.

Et saada aimu, milliseid võrratuid autosid suudab GTO Engineering toota, vaata Autocari testi nende ehitatud Ferrari 250 SWB sportautost.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.