250 GTO on nüüd kõige kallim oksjonil müüdud Ferrari

Fotod: RM Sotheby's

Mõni nädal tagasi rääkisime väga erilisest 1962. a. Ferrari GTO-st, mis jõudis oksjonile esmaspäeval. Nüüdseks on pakkumised läbi ja uus omanik leitud. Võib kinnitada, et tegu on kalleima oksjonil müüdud Ferrariga läbi ajaloo. Tehingu summa oli 51 705 000 USA dollarit.

Auto kohta saab lugeda täpsemalt Autogeeniuse oksjonieelsest loost, kuid lühidalt teevad selle auto väga eriliseks järgnevad faktid: sõidukil oli algselt 4-liitrine V-12 mootor (hiljem vahetati 3-liitrise vastu) ning antud 250 GTO on ainuke omalaadne, millega sõitis Ferrari Scuderia tehase meeskond nii Nürburgringi 1000 km kui ka Le Mansi 24 tunni sõidus.

Muljet avaldava ajaloo tõttu olid müügihinna rekordi löömise suhtes kõrged ootused juba enne sõiduki müüki ja täpselt nii ka läks. Kuni selle ajani oli kalleim Ferrari, mis oksjonil müüdud, 2018. aasta RM Sotheby’s Monterey oksjonil 48,4 miljoni dollari eest ostja leidnud 1962. aasta 250 GTO.

Esmaspäeval kerkis klassikalise Ferrari sportauto hind aga enam kui 3 miljoni dollarit kõrgemale: tehing sõlmiti 51 705 000 dollari ehk umbes 45,575 miljoni euroga.

Kuigi kõik privaatsed tehingud ei ole avalikkusele teada, pole tegemist siiski kõige kõrgema hinnaga müüdud Ferrariga. Aastal 2018 vahendas Top Gear, et ühe 250 GTO eest maksti lausa 70 miljonit eurot, kuid kuna auto ai vahetanud omanikku ametlikul oksjonil, on raske seda väidet kinnitada.

See kõik jääb siiski möödunud aasta mais müüdud Mercedes-Benzi 300SLR “Uhlenhaut Coupé” varju: selle autotaiese müüs margimuuseum ühele kliendile 135 miljoni euro eest.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.