Uudis

Hiina ime: kahekordne liftiga autoelamu maksab luksuskorteri hinna

Hiinlased leiutasid ja tõid müügile autoelamu, mis viib „mängu“ sõna otseses mõttes uutesse kõrgustesse.

Euroopaski mitte just tundmatu autotootja SAIC sai nimelt valmis uue autoelamu Maxus Life Home V90 Villa Edition, mis esmapilgul võib tavaline paista, kuid mitte siis, kui see täissuuruse saavutab. Tegu on nimelt kahekordse autosuvilaga, mis pealegi oskab end peatudes ka laiemaks muuta. Tegemist ei ole muidugi odava lõbuga.

Maxus Life Home V90 Villa Edition võib väljast paista umbes nagu tavasuuruses matkaauto, aga seda vaid peatumiseni. Kui sobiv puhkusepaik leitud, muundub Hiina ime kahekorruseliseks liftiga korteriks, mille põrandapind ulatub 32,4 ruutmeetrini. Põhikorruse kummastki küljest sõidavad välja laiendused, mis avardab põrandapinna 20 ruutmeetrini. Allkorrusel asuvad ka kaks voodit.

Ülestõstetud katusekorrus pakub täiendavalt 12,4 ruutmeetrit, valgusküllasust ning isegi väikest rõdu juhikabiini kohal. Teisele korrusele ei ronita labase redeli ega trepi kaudu, selleks on pardal kogunisti lift. Ülakorrus on reklaamvideos sisustatud teetoana. Nupuvajutusel muutuvad ülakorruse aknad tumedaks, et autos olijatele säiliks hea vaade, kuid väljastpoolt sisse ei näeks.

Mõistagi leidub Villas köök, dušš ja WC, pesumasin, JBL-i helsüsteem, suur ekraan ning leedvalgustus.

Kes arvab, et kõik Hiinas toodetu on odav, siis Maxus Life Home V90 Villa Edition tuleb meie rahas umbes 340 000eurose hinnaga. See on Hiina siseturu hind, kus teadupärast maksustakase luksuskaupasid väga karmilt. Seega jääb lootus, et eksportturgudel võib kahekordne Villa soodsamaks osutuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.