Uudis

Kadriorus hakkab taas sõitma isejuhtiv buss

Ülemiste Citys liiklev isejuhtiv buss.

Täna jätkub Kadriorus Sohjoa Baltic projekti raames isejuhtiva bussi pilootprojekt, millega katsetatakse isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist.

Bussi marsruut kulgeb mööda Weizenbergi tänavat Kumuni, sealt Mäekalda, Koidula ja Poska tänavat mööda tagasi Weizenbergi tänavale. Bussipeatused asuvad Katharinenthali kohviku ees, Kadrioru Kunstimuuseumi kõrval, Kumu juures Weizenbergi ja Mäekalda tänava nurgal ning Miiamilla lastemuuseumi juures.

Bussi pardal on ka operaatorid, kelleks on Tallinna Tehnikaülikooli robootika üliõpilased, kes tagavad bussi ohutu sõidu ja vastavad bussiga seotud küsimustele.

Eriti kasulik vanematele inimestele ja lastele

Tallinna Transpordiamet ja Tallinna Tehnikaülikool katsetavad isesõitvat bussi Interreg Baltic programmist rahastatava projekti Sohjoa Baltic raames, mille eesmärgiks on uurida, tutvustada ja piloteerida isejuhtivaid elektrilisi minibusse osana ühistranspordist.

“Eelmise hooaja tagasiside kohalt vōib öelda et antud teenus aitab kindlasti kaasa liikuvusele ja auto mitte kasutusele. Eriti aitab antud lahendus vanemad inimesi ja lapsi,” ütles Kadrioru isejuhitva bussi projektijuht Jaagup Ainsalu.

Ainsalu lisas, et enam ei näe sõitjatena ainult nö huvireisijaid, vaid ka inimesi, keda antud lahendust tōesti aitab. Näiteks üks vanapaar oli eelmine aasta öelnud, et tänu isejuhtivale bussile said nad Kumus ära käia. Trammipeatusest jalgsi minek oleks olnud liiga väsitav.

Tallinn on Kongsbergi ja Helsingi kõrval üks kolmest linnast, kus bussi opereerimine toimub pikema perioodi jooksul. Rohkem infot projekti kohta leiab aadressilt www.sohjoabaltic.eu.

Varasemalt oleme kirjutanud, et Tallinnas hakkab sõitma ka teine isejuhtiv buss, mis toimetab Ülemiste ärilinnaku piirkonnas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.