Uudis

Kas Eestisse uuena ostetud Koenigsegg läks tõepoolest lammutusse?

Koengisegg CCX Foto: Alexandre Prévot, Wikipedia

Üks asi võib viia hoopis teise, palju huvitavama looni. Küsiti täna minult, et kellele võiks kuuluda Maybach numbriga 600AYE. Kasutades oma maagilisi teadmisi ja salajasi kontakte, trükkisin autonumbri maanteeameti avalikku registrisse ja sain teada, et see on hoopis Rolls-Royce Phantom Coupe. Omanikku muidugi register ei näita.

Seepeale hakkasin guugeldama, et äkki mõnest seltskonnaajakirjast jääb midagi silma. Auto24 foorumist jäi ette pilt Koenigsegg CCXist, mis kannab Eesti numbrimärki 31ZKE. Suva see Rolls-Royce, Eesti numbriga Koenigsegg! Hakkas meenuma, et midagi sellist olen ka kuulnud.

Registrist kustutatud kui lammutatud sõiduk

Pilt pärineb aastast 2010, aga trükkisin numbri ikkagi registrisse, et natuke rohkem infot saada. Seal oli huvitav info: 1) sõidukil on kasutamise keelu märge kohtutäituri poolt alates 2012. aastast 2) auto on registrist kustutatud kui lammutatud sõiduk.

Veel on näha, et Koenigsegg on aastal 2009 Eestis uuena registreeritud. 2015. aasta märtsi viimasel päeval on registrikanne peatatud ja lammutamisele läinud sama aasta juuni keskel. Mis siis juhtus?

Lüües auto VIN koodi otsingumootorisse, jõuab lehele, mille nimi on “The Unofficial Koenigsegg Registry”, mis hoiab silma peal kõigil tehasest välja veerenud Koenigseggidel, nii palju kui see võimalik on. Infot on seal hämmastavalt palju.

Auto järjekorranumbriga 59

Eesti numbriga Koengiseggi kohta on kirjas päris pikk jutt, millest teen lühikese kokkuvõtte. Lehel on autost ka rohkelt pilte.

Tegemist on 2008. aastal valminud šampanjavalget tooni CCX mudeliga, millel hobujõude 817 (maanteeameti järgi). Autot kasutati enne müüki mitmetel näitustel ja autoüritustel.

Ühel Göteborgis toimunud Miles per Hour üritusel oli kohal Christian von Koenigsegg ise, kes ütles, et auto nr 59 on pigem neile endale, kui müümiseks mõeldud. Siiski läks see müüki ning 2009. aasta oktoobris ostis selle Azerbaidžaani päritolu Venemaal elav inimene. Auto võeti arvele aga Eestis.

Ehitati ümber rohkem kui 1000-hobujõuliseks

Omanik ostis auto Porsche Carrera GT asemel, mille ta oli puruks sõitnud. Peagi lasi ta autot natuke ümber ehitada CCXF versiooniks, milles F tähistas Flexi-Fuel tehnoloogiat. Nüüd võimaldas see auto kasutada ka bensiini ja etanooli segu, tõstes auto võimsuse vajadusel üle 1000 hobujõu.

Omanik kasutas autot sihtotstarbeliselt, osaledes paljudel kiirendusüritustel. Vahepeal ilmus see müüki, siis jälle kadus. Selle eelmainitud lehe andmetel võis Koenigseggiga juhtuda õnnetus 2011. aasta suvel. Auto vaadati tehases üle ja tunnistati taastamiskõlbmatuks.

Mis juhtus aastatel 2011-2015 ja miks on autol kohtutäituri käsutamiskeeld, seda ei õnnestunud välja uurida. On arvatud ka, et auto on jätkuvalt tehases alles.

Igatahes täname internetti ja kõiki, kes sinna erinevat sisu toodavad. Uudishimu sai (peaaegu) rahuldatud ja saab rahulikult eluga edasi minna! Lõpuks ka üks video, kus see Koenigsegg võistleb. Nagu näha, siis stardis on nelikveolisel Lamborghinil eelis, aga ühe miili lõpus on CCX järgi võtnud ja lõpukaadris ka ees. Ajavõtu järgi on siiski Lamborghini natuke kiirem.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.