Kuusakoski soetas autoromude purustamise seadme

Fotot: kuusakoski

Ringlussevõtuteenuste ettevõte Kuusakoski ostis Eesti suurimad näpitsad, mis võimaldab autoromusid ülipeenelt tükeldada ja sorteerida – selliseid seadmeid on maailmas vaid paarkümmend.

„Suurimad näpitsad on Kuusakoski ja Šotimaa tehase Powerhand koostööna välja arendatud ja tegemist on Eestis täiesti ainulaadse masinaga, mis võimaldab romusõidukeid väga peenelt töödelda,“ ütles Kuusakoski juhatuse esimees Urmo Viisitamm. „Uuenduslik seade võimaldab jäätmeid senisest veelgi paremini käidelda ja sorteerida.“

Powerhand masin hõlmab lõikurit ja näpitsaid, mis võimaldab autoromudelt käsitööta eraldada klaasid, plastiku ja muu sellise. Riigi suurimad näpitsad läksid maksma suurusjärgus 300 000 eurot. Ainulaadne masin töötleb vähemalt 5000 autoromu aastas.

Kuusakoski on märkimisväärselt investeerinud keskkonnasäästlikesse tehnoloogiatesse ja lahendustesse. Hiljuti teatas Kuusakoski, et investeerib Soomes 25 miljonit eurot esimesse täielikult süsinikuvabasse terase taaskasutustehasesse. Kuusakoski on liitunud ka Rohetiigri võrgustikuga, et seeläbi oma ekspertiisiga toetada keskkonnahoidliku majandamise edendamist.

Eesti vanametallituru suurus on 350 000–400 000 tonni aastas. Kuusakoski on Eesti suurim ringlussevõtuteenuste pakkuja, kes suunab taaskasutusse umbes poole Eesti vanametallist. Kuusakoskil on üle Eesti avatud 11 teeninduspunkti: Jõhvis, Narvas, Paides, Paldiskis, Pärnus, Rakveres, Raplas, Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Võrus. Peagi lisandub loetellu ka Haapsalu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.