Uudis

Lõuna-Eestis toimunud suure politseoperatsiooni käigus tabati 22 rikkujat

Viietunnise politseioperatsiooni käigus jälgisid politseinikud Lõuna-Eesti eri paigus autojuhtide käitumist nii põhimaanteedel kui ka väiksematel külateedel. Kokku avastati viie tunni jooksul 22 erinevat rikkumist.

Tartu politseijaoskonna välijuht Argo Arukase rääkis, et sihtsuunitlusega politseioperatsioon algas eile õhtul kell 19, mil politseinikud üle kogu Lõuna-Eesti liikluses toimuva oma teravdatud pilgu alla võtsid.

Viietunnise politseioperatsiooni käigus kontrolliti üle kogu Lõuna-Eesti 431 juhi kainust ning tuvastati, et neist viis olid rooli istunud alkoholi tarvitanuna. Neist kolm olid raskes joobes. Lisaks avastati viis kiirusületajat, kolm lubadeta juhti, kolm ülevaatuseta sõidukit ja kaks muud liiklusalast rikkumist. Liiklusrikkumiste kõrval avastati ka üks joobes alaealine, üks karantiini rikkumine ning kaks liikumispiirangu rikkumist.

Nii suured kui ka külavaheteed

“Ühtviisi jälgisid politseinikud nii suurematel maanteedel piirkiirusest kinnipidamist kui ka väiksematel külavaheteedel liiklemist,” kirjeldas välijuht.

Nii märkas politseipatrull üsna õhtu alguses Tõrvandi kandis teel vingerdavat sõiduautot. Kontrollides selgus, et juht oli raskes joobes. Ta kõrvaldati juhtimiselt ning toimetati arestikambrisse.

61 km/h kiiruseületus

Loetud tundide jooksul fikseeris politsei suurematel maanteedel viis kiiruse ületamist ning ühel juhul sõitis politseiradarisse oma autoga 46-aastane mees, kel sõidukiirust lubatust vähemalt 61 km/h võrra rohkem. Needki juhid võeti oma hoolimatu käitumise eest vastutusele.

Argo Arukase sõnul ei maksa loota võimalusele, et hõreda liiklusega teel ohtlike manöövrite tegemine korravalvuritele või kaasliiklejatele märkamata jääb. “Kaasteelised on väga tragid sellistest juhtidest meile märku andma ning nii mõnegi raskes joobes juhi oleme just sel moel lähipäevil liiklusest ka välja sõelunud,” tunnustas välijuht liiklusturvalisuse tagamise abilisi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.