Uudis

Maakohus määras kahele purjus juhile reaalse vanglakaristuse

Foto: Shutterstock

Liiklusjärelevalvekeskus on oma Facebooki lehel toonud välja kaks konkreetset ja hoiatavat näidet, et joobes juhtimine võib kaasa tuua väga konkreetseid karistusi.

Märtsi alguses peatati Tallinnas sõiduk, mida juhtis alkoholijoobes 45-aastane meesterahvas. Korduvalt ka varasemalt alkoholijoobes sõidukit juhtinud mees peeti kinni ja Harju Maakohtu otsuse kohaselt mõisteti isikule lõplikuks karistuseks 1 aasta ja 4 kuud vangistust.

Märtsi lõpus peatati Maardus sõiduk, mida juhtis 55-aastane meesterahvas. Juht oli alkoholijoobes ja ilma juhtimisõiguseta. Juhtimisõigus oli varasema alkoholijoobes juhtimise eest juba kohtu poolt ära võetud. Harju Maakohtu otsuse kohaselt mõisteti juhile lõplikuks ärakandmisele kuuluvaks karistuseks 2 aastat 11 kuud ja 16 päeva vangistust.

Alkoholijoobes olevaks loetakse mootorsõidukijuht siis, kui juhi ühes grammis veres on vähemalt 1,50 milligrammi alkoholi või juhi väljahingatavas õhus on alkoholi 0,75 mg või rohkem ühe liitri väljahingatava õhu kohta.

Kuigi Eestis kehtib eriolukord ja liiklus on märgatavalt hõredam, on kriminaalasju menetlevate uurijate töökoormus märgatavalt kasvanud just alkoholijoobes juhtide osas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.