Uudis

Mercedes-AMG GLA45 on linnamaastur maailma võimsaima tootmises oleva 4-silindrilise mootoriga

Mercedes-AMG lisas oma ridadesse äsja uue auto, milleks on kõige väiksem linnamaastur, mida Mercedes-Benz pakub. Omas klassis on tegu võimsama sõidukiga, mida osta saab.

Luukpärad kaovad ja kompaktsed linnamaasturid tekkivad asemele. Seega peab sama trendi järgima ka Mercedes-Benzi kõige äkilisemaid sõidukeid valmistav AMG-osakond ja valmis ongi saanud GLA 45 ja GLA 45 S.

GLA on tehniliselt identne A45 ja A45 S luukpäradega ja saab ka sama mootori. 2-liitrine, 4-silindrine turbomootor on võimsaim omalaadne, mis tootmises on ja saab tagasihoidlikuma mudeliga 387 hj. Pisut kiirem GLA45 S omab sama mootorit, kuid sedapuhku lausa 421 hobujõuga.

Muidugi saavad mõlemad GLA45 variandid Mercedes-Benzi 4Matic+ nelikveo ja 8-käigulise automaatkasti. Kiirendus seisust sajani võtab aega vaid 4,4 sekundit tavalise ja 4,3 sekundit S-variandi puhul.

Nagu ka tavaline Mercedes-Benzi GLA mudel, on tegemist sisuliselt pisut kõrgemal istuva A-klassi luukpäraga. Erinevuseks on ka mõned “maasturlikud” plastmassist detailid ümber rattakoobaste ja stangede peal.

Tavalisi GLA-mudeleid ja AMG-varianti eristavad, nagu ikka, omajagu sportlikke detaile. Suuremad veljed ja pidurid, valjem väljalaskesüsteem, sportlikumad esi- ja tagastanged ning muidugi ka tagatiib. Interjööris leiab ka sportlikud korvistmed ja kontrastseid õmblusi.

Kuigi hindu pole hetkel veel avaldatud, on kindlasti GLA45 ja GLA45 S mõni tuhat eurot kallim, kui A45 ja selle S variant. Seega kindlasti peaks arvestama summaga, mis ületab 55 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.