Uudis

Naissaare reisilaevale ei suudetud kainet kaptenit leida

PPA patrullkaaterFoto: Pjotr Mahhonin, Wikipedia

Jaanipäeva hommikul sai politsei väljakutse Naissaarele, kus üks joobes mees oli kukkunud ja pea piirkonda viga saanud. Saarele saabunud PPA kaater toimetas mehe mandrile ja andis üle kiirabile. Muuhulgas selgus, et tegu on reisilaeva Monica kapteniga, kes pidanuks kella 15 ajal Naissaarelt umbes poolsada inimest tagasi mandrile sõidutama.

Enne kella 15 läks PPA kaater tagasi Naissaarele selgitama, kas ja kuidas saarel olijad mandrile saavad. Reisilaeva Monica abikapten pakkus end rooli, kuid politseinikud selgitasid, et ta on alkoholi tarvitanud ning seetõttu takistasid tal rooli minemast.

Samas oli saarele naasnud esimene kapten, kes pakkus, et küllap võib ta juba ise nüüd rooli minna. Et tema joove oli endiselt suur, takistasid politseinikud ka temal sõitu minemast.

Saabus kolmas kapten

Laevaomanikuga suheldes ja neile juhtunust teada andes saadeti saarele järgmine väidetavasti kaine kapten. Kontrollides selgus, et ka temal olid alkoholi tarvitamise tunnused ning politseinikud ei lasknud tedagi reisilaeva rooli. Laevaomanik pakkus, et ehk reisijad ootavad pooltund või veidi enam, kuni mõni kaptenitest nulli välja puhub.

Kella 16 ajal saabus Naissaarele teine reisilaev Katharina ning politseinikud suhtlesid selle kapteniga leidmaks Naissaarele lõksu jäänud inimeste jaoks kõige kiiremat ja turvalisemat lahendust. Katharina kapten kutsus Monica pardal sõitu oodanud inimesed oma reisilaevale ning tegi neile priisõidu mandrile.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre rõhutas, et reisilaevade kaptenitel on suur vastutus kõigi reisijate turvalisuse tagamisel ning nende kaptenitele kehtib nulltolerants.

Jaanipäev oli liikluses rahulik

Jaanilaupäeval tabati Eesti teedel ja tänavatel 27 alkoholi tarvitanud autojuhti, mis on jaanilaupäeva kohta tavapärasest väiksem arv. Järgneval päeval kasvasid aga märgatavalt nii inimestelt laekunud vihjed joobekahtlusega juhtide kohta. Samuti kasvas patrullide poolt tabatud joobes juhtide arv.

PPA operatiivjuht Tago Trei sõnas, et hommikul kella kuuest kuni jaanipäeva õhtuni on politsei saanud inimestelt üle Eesti ligi 40 vihjet joobekahtlusega autojuhtide kohta.

Trei lisas, et politseioperatsioonide, patrullimise käigus tehtud pisteliste kontrollide ja inimestelt laekunud vihjete kontrollimise tulemusel on politsei seni päeva vältel tabanud üle poolesaja alkoholi tarvitanud autojuhi. Neist Ida-Eestis 17, Lääne-Eestis 11, Lõuna-Eestis 18 ning Põhja-Eestis 11 alkoholi tarvitanud juhti.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.