Uudis

Ott Tänak: autospordi elushoidmise nimel tuleb noortele rohkem võimalusi luua

Foto:Karola Koopuu.

Täna toimus Saku Suurhallis Eesti Autospordi Liidu ning Eesti Kardiliidu poolt võõrustatud pressikonverents, mille raames tutvustati lähemalt noorte autosporti toetavat projekti “Talendid Rajale”.

Projekti nime taga peituva hobikardisarja suurtoetajaks on praegune valitsev autoralli maailmameister Ott Tänak, kelle sõnul tuleb Eesti autosportlaste järelkasvu tugevalt toetada.

Tänaku sõnul on rõõmustav, et Eesti noorte seas on huvi autospordi vastu järjest kasvamas. “Mootorisport on oma olemuselt üks kõige ressursimahukamaid alasid ja seetõttu on väga oluline, et noortele loodaks võimalusi, kus oma võimeid ja oskusi proovile panna,” ütles Tänak.

Talendid Rajale toimib hea stardiplatvormina alates 2007. ning hiljem sündinud noortele, kes saavad taskukohase eelarve abil oma oskusi arendada ning tänu toetavale formaadile autospordi vallas edasi areneda.

Noortesarja peakorraldaja Martin Harak räägib aga, et juba varasemalt talendisarjas võistelnud noored teevad ilma juba krosskartidel ning rallis. Seepärast kavatsetakse võistlustele tuua näitamiseks kohale nii ralliautod, vormelid, krosskardid kui ka driftisõidukid.

„Tean omast käest, kui tähtis on see, et sind ümbritseksid inimesed, kes oskavad vajadusel aidata ja suunata. Täna on süsteem üles ehitatud pigem selle peale, et iga sportlane peab ise vaatama, kuidas saab. Pole konkreetset ja jätkusuutlikku struktuuri, mis looks eeldused noortele, kelle ambitsioonid on suuremad kui kodune meistrivõistluste sari.“ sõnas maailmameister.

Lisaks hobikardisarjale Talendid Rajale on Eesti Autospordi Liidul käsil teisigi noortele suunatud ettevõtmisi, peatselt saab näiteks alguse projekti “Noored Roolis” uus hooaeg.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.