Uudis

Päeva kuulutus: Mercedes 600 Maybachi versioon maksis üle 3 miljoni euro ja selle saab nüüd soodsalt kätte

Fotod: autoleitner.nl

Mismõttes Maybach? Kui W100 luksusautot tehti, siis ju polnud Maybachi brändi veel elustatud! Justnimelt, see 600 Pullmann on restomod projekt, kus kokku on saanud minevik ja kaasaeg, kirjutab Autoblog.

2007. aastal tellis üks tundmatu omanik Mercedese klassikaliste autode taastamise osakonnalt töö – palun viige uueväärsesse seisukorda üks 1975. aasta 600 Pullmann, aga kasutage toona veel müügis olnud Maybach 57/62 detaile, et oleks erilisem. Mis peamine – raha ei ole küsimus.

Salongi lisati moodsad istmed, kaasaegne kliimaseade, bluetooth ühendus, DVD mängija, külmkapp ja muu Maybachilt pärinev luksus. Rool jäi originaal, aga samas saab nüüd selle kõrgust ja kaugust seadistada.

Auto panoraamkatus pärineb otse Maybachilt ning on elektrooniliselt tumenev. Taga saab istuda neli inimest, näod vastakuti ning nagu piltidelt näha, siis on ka seal rohkelt moodsaid lahendusi, näiteks tahvelarvutid.

Teisalt soovis omanik, et auto jääks ikkagi klassikuks, seega mootori osa jäi Maybachi osadest puutumata. Kapoti all on vabalthingav 6,3-liitrine V8, millel on 250 hobujõudu. Kõik need lähevad tagaratastele ja käigukast on neljakäiguline. Loomulikult taastati kogu tehnoloogia uueväärsesse seisukorda.

Töö võttis aega seitse aastat ja maksis üle 3 miljoni euro. Väga palju omanik seda autot ei nautinud, sest läbisõit on napid 1000 km.

Nüüd on see auto ühe Hollandi automüüja juures müügis ja hinnaks “kõigest” 2,1 miljonit eurot. Autoga tuleb kaasa DVD, kus on kogu taastamisprotsess Mercedese poolt kirjas.

Hind on muidugi vägev, sest tavaliste 600 hinnad Autoblogi andmetel on umbes poole miljoni kanti. Samas on Mercedes 600 mudelit omanud kunagi sellised tüübid nagu Tito, Saddam Hussein, Mao Zedong, Kim Jong-Il, Pablo Escobar, Brezhnev, Hugh Hefner, Eric Clapton ja Elvis Presley.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.