Uudis

Pagani Utopia on uus V-12 mootori ja manuaalkastiga hüperauto, mis eirab mitmeid moodsaid trende

Fotod: Pagani

Eksklusiivsete hüperautode tootja Pagani tutvustas lõpuks oma uhiuut, järjekorras kolmandat mudelit nimega Utopia. Tänapäevaste trendidega vastuvoolu ujudes ei ole juttu ei hübriid- ega elektriajamist ning valikusse on naasnud ka manuaalkäigukast.

Uue hüperauto eesmärk oli luua kergem ja lihtsam auto kui eelkäija Huayra. Kerge kaalu saavutamiseks on kõik kerepaneelid valmistatud alumiiniumist ja auto struktuuris on kasutatud carbo-triaxi ja karbo-titaani (süsinikkiust ja titaanist koosnev eriti tugev ja kerge materjal).

Muidugi on ka väljaspool näha süsinikkiudu, et hoida raskust minimaalsena. Utopia kaalub kuivana vaid 1280 kg, umbes 70 kg kergem kui Huayra, samas olles kõvasti jäigema konstruktsiooniga.

Disaini osas on Pagani üritanud hoida lihtsamat joont ning näha on ka Pagani Zonda inspiratsiooni, seda just ennekõike tagaosas. Suur osa aerodünaamika ja õhuvoolu lahendustest on peidetud auto kere alla, et saavutada puhtam disain.

Vedrustus ja amortisaatorid on täiesti uued, arendatud eriti ekstreemse Huayra R ringrajaauto baasil. Auto üle kontrolli aitavad hoida ka suured süsinikust keraamilised pidurid, mille eesmised kettad on 410 mm ja tagumised 390 mm läbimõõduga.

Veljed on “kõigest” alumiiniumist, kuigi konkurentide seas on Koenigsegg kasutanud juba mitmel viimasel mudelil süsinikkiust velgi. Siiski on Huayra lisanud velgedele komposiidist “turbiini” elemendi, mis peaks aitama piduritelt soojust eraldada.

Jõuallikaks on Mercedes-AMG poolt arendatud ja ehitatud kahe turboga 6-liitrine V-12 mootor. Edasiarendusena Huayra poolt kasutatud jõuallikast saab Utopia pisut rohkem võimsust 864 hj ja 1100 Nm näol. Ei mingit elektrifitseerimist, isegi mitte kerghübriidi varianti.

Kogu see võimsus jõuab muidugi ainult tagaratasteni läbi 7-käigulise käigukasti. Valikus on Xtraci automaat või uus 7-käiguline manuaalkast. Viimati pakkus Pagani manuaalkasti Zonda mudelis.

Muidugi puuduvad interjööris igasugused puutetundlikud ekraanid. Kasutatud on palju nahka ja alumiiniumit, sarnaselt Pagani Huayrale. Kõige erilisemana torkavad kabiinis silma nähtava mehhanismiga käigukang ja alumiiniumist analoognäidikud.

Kokku kavatseb Pagani toota vaid 99 Utopia hüperautot, seega huvilised peavad kärmelt reageerima. Sõiduki alghind on umbes 2,5 miljonit eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.