Uudis

Paula projektikas: elektriline Mini, Aquablast ja “uus” mootoriplokk

Fotod: Paula Johanna Adamson

Vahepeal on arengud kuldse E46-ga jõudnud nii kaugele, et uus mootor on pulkadeks võetud ning valmistub tasapisi kokkupanemiseks. Et mootor on siiski elu näinud rohkem kui õlivahetusi, läbib ta enne komplekteerimist pisikese uuenduskuuri.

Selleks, et õlised ja päevinäinud jupid näeksid välja nagu tutikad, saab need viia Aquablasti, mis on olemuselt abrasiivtöötluse tehnoloogia sarnaselt näiteks liivapritsile.

Sellist mootorit ei taha ju kokku panna.

Erinevus seisneb selles, et lisaks abrasiivile kasutatakse vett, mis pehmendab detailile osutatavat lööki ning sellest tulenevalt sobib see tehnoloogia ideaalselt pehmematele metallidele ning plastikule.

Audrus asub Aquablast Baltic pakub kliendile täisteenust, mis tähendab seda, et kliendi vaevaks on üksnes detailid kohale toimetada ning tagasi saab klient sätendavpuhta detaili.

Kogu maagia, mis jääb nende kahe hetke vahele, alustades detailide lahtivõtmisest ning kriitiliste pindade katmisest kuni töödeldud detaili puhastamisest abrasiivijääkidest ning vajaduse korral ka töötlusjärgset komplekteerimist.

Andres Ringo, kes AquaBlasti teenust osutab, tõdeb, et teenuse pakkumine kasvas välja tegelikult otsesest vajadusest oma igapäevaste toimetuste kõrvalt. Andres on autode ning mootoritega sina peal olnud juba ammusest ajast ning tõdeb, et ühel hetkel viskab detailide käsitsi puhastamine lihtsalt üle ning õige tehnoloogiaga on tulemus kordades parem ning protsess on mugavam.

BMW’le lisaks astub üles ka elektri-Mini

Aquablasti masin saabus Audrusse juba 2017. aastal, ent üsna ruttu sai selgeks, et masina käivitamisest üksi ei piisa ning teenuse pakkumiseks on tarvis teha siiski mõningast tootearendust.

Minu mootoriplokk, karter ning mõned pisemad detailid käisid samuti Aquablasti masinast läbi, mille tulemust näeb ka põgusalt uues videos. Sätendavate detailide lõplikku koostamist on oodata järgmistes videotes. Hetkel viibib mootoriplokk koos plokikaanega Rookiez Garage hoolsa käe all.

Ühtlasi näeb videost kiiret ülevaadet Mini Cooper SE mudelist, millega võtsime ette sõidu Audrusse ning tagasi. Kellel videost väheks jääb, saab Miniga pikemalt tutvuda aprillikuu Digi ajakirjas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.