Pealinnas algavad suvised teetööd

Kuna asfalt on kallis materjal, kehtib ka tee­ehituses vana tõde: odavam tuleb teha üks kord ja korralikult! Foto: Scanpix
Foto: Scanpix

Soodsate ilmaolude tõttu käivitati eile esimene suvist asfaltbetoonsegu tootev tehas ning Tallinna Teede AS-i remondibrigaadid alustasid pealinna teede ja tänavate freesimis- ja asfalteerimistöödega. Nagu mitmel varasemal aastal, pööratakse erilist tähelepanu kõnniteedele.

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet märkis, et esmajärjekorras tehakse töid magistraalidel ning ühistranspordiga seotud tänavatel. „Kortermajade läheduses üritame sättida nii, et öösel häiritaks elanikke minimaalselt. Suurtel magistraalidel omakorda remonditakse teid eelkõige öösiti, et liiklust võimalikult vähe takistada,“ lausus Svet.

Sel nädalal alustatakse suvise asfaldiseguga hooldusremonti Laagna ja Peterburi teel. Seejärel jätkuvad tööd Smuuli teel, Narva maanteel, Tähesaju ja Kärberi tänaval. Tänavune hooldusremondi kava ja maht kinnitatakse hiljemalt 1. maiks.

2023. aasta linnaeelarves on tänavate hooldusremondiks vahendeid 9,6 miljonit eurot, millest aasta kahe esimese kuuga kulus talvistele remonttöödele 1,6 miljonit eurot.

Löökauke parandatakse pealinnas aastaringselt, kuid talveperioodil tehakse seda talveasfaldiga, mis tuleb ilmade soojenedes taas eemaldada ja suvisega asendada. Asfalditehase käivitamiseks on vaja, et ööpäevane keskmine temperatuur tõuseb viie plusskraadini.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.