Uudis

Pirita teel avati liiklemiseks uus ühistranspordirada

Foto: Ilja Matusihis

Uue ühistranspordiraja ehitustööd Tallinnas Pirita teel on lõppenud ja tee on liiklusele avatud. Uus sõidurada pikkusega 2,1 kilomeetrit algab kunagise TV1 hoone (Pirita tee 12) juurest ning kulgeb linnast väljuval suunal Kose teeni. Esimene reis uuel ühistranspordirajal tehti elektribussiga.

Abilinnapea Kalle Klandorf selgitas, et Pirita teele rajati täiesti uus liikluslahendus koos eraldiseisva ühistranspordi rajaga.

“Värskendatud on teekatte märgistus ning paigaldatud 214 statsionaarset ja 22 muutuva teabega liiklusmärki, uus lõik on varustatud tänapäevase foorijuhtimissüsteemiga. Peagi saab ühistranspordirada muust liiklusest eraldatud 370 uuendusliku plastist tähispostiga.”

Esimene sõit tehti elektribussiga.

Tööde käigus uuendati kogu lõigul sõiduteekatend deformatsiooni- ja kulumiskindlama killustikmastiks asfaltbetoonseguga, kokku ligikaudu 25 000 ruutmeetri ulatuses.

Tänavalõik sai 15 LED tehnoloogial põhinevat tänavavalgustit ning välja ehitati üks betoonkonstruktsiooniga ühistranspordi peatus. Paigaldati 12 uut fooripead, neli jalakäijate väljakutse nuppu ja sama palju jalakäijate kohaloleku tuvastamise andureid.

Ehitustööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, tööd teostas Aktsiaselts TREF Nord. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 2,56 miljonit eurot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.