Uudis

Politsei juhendab: elektriliste tõukeratastega sõites tuleb järgida neid reegleid

Bolti tõukeratas.Foto: Geenius

Ida-Harju politseijaoskond tegi eile Facebooki postituse, mida peaks iga Tallinnas elektrilist tõukeratast omav või laenutav inimene lugema. Need on lahedad sõiduriistad, aga kehtivad ka teatud reeglid.

Elektriline tõukeratas on tõsiseltvõetav sõiduriist, mis arendab kiirust kuni 35 km/h, võimsamad mudelid isegi kuni 60 km/h.

Kuna tegemist on üsna uudse liikumisvahendiga, ei sisalda kehtiv liiklusseadus elektrilise tõukeratta mõistet ning ilmselt seetõttu võib sellega sõitjaid näha nii kõnni-, kergliiklus-, kui ka sõiduteedel. Et aga probleeme või õnnetusi vältida, toome väljatõukeratturitele kehtivad põhireeglid.

Peamised reeglid, millest lähtuda

  • Elektrilise tõukerattaga sõitjat käsitletakse kui jalakäijat. Seega kõnnitee või kergliiklustee olemasolul peab tõukerattur neid kasutama.
  • Tagada tuleb jalakäijate ohutus ning parim on seda teha nende kiirusel liigeldes.
  • Kasutada võib ka eraldi jalgrattateed või kergliiklustee jalgratturitele ettenähtud osa, kui see ei takista jalgrattureid.
  • Kõnnitee või kergliiklustee puudumisel peab elektrilise tõukerattaga sõitja liiklema vasakul teepeenral nagu jalgsi käieski ning pimedal ajal on ka elektrilise tõukeratta kasutajal vajalik helkur.
  • Arvestades, et elektriline tõukeratas võib liikuda auto või mopeediga võrreldava kiirusega ja sellega kukkumine või kokkupõrge teise liiklejaga võib juhtuda üsna kergesti, soovitab politsei sellise tõukerattaga sõites alati kiivrit kanda.

Olenemata sellest, kas oled jalakäija, jalgrattur või sõidukijuht, märka alati enda ümber toimuvat ja ole valmis teed andma ka siis, kui sul on tegelikult eesõigus. Ohutut liiklemist!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.