Uudis

Politsei palub Toyota omanikel olla valvas: viimastel päevadel on neid varastatud mitu

Politsei on müüki pannud mitukümmend Škodat.Foto: Scanpix

Politseile on alates läinud nädala reedest teatatud kolmest Pärnus varastatud uuemast sõiduautost, mistõttu palub politsei kõigil taoliste sõidukite, aga eriti Toyotade omanikel olla eriliselt tähelepanelik.

Läinud nädala reedel sai politsei teate, et Pärnust Papli tänavalt varastati sõiduauto Toyota Auris ning täna laekusid politseile teated Mai tänavalt varastatud teisestki Toyota Aurisest ning Tammsaare puiesteelt varastatud Toyota C-HRist. Kõiki varastatud autosid oli võimalik käivitada võtmevaba süsteemiga.

Et taolisi sõidukeid varguste eest kaitsta, võiksid autoomanikud sõiduki võtmed autost võimalikult kaugel hoida.

Kui võtmevaba käivitussüsteemiga auto seisab maja ees ja auto võti on jäetud näiteks koridori, muudab see varastele auto ärandamise lihtsamaks, sest võtme signaal ulatub sõidukini. Erilist tähelepanu võiksid oma sõidukite varguskindlamaks muutmisele pöörata välismaiste numbrimärkidega sõidukite omanikud.

Samuti palub politsei autoomanikel silma peal hoida sõidukite numbrimärkidel. Kui märkate, et teie sõidukilt on numbrimärgid varastatud või numbrimärgid ei vasta väljastatud andmetele, tuleks viivitamatult helistada hädaabinumbril 112.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.