Uudis

Politsei: rehvivahetuseks on veel vara, lamelle peaks suvel vältima

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Ilmateenistuse andmetel selle nädala esimene pool kahjuks nii rõõmustav ei ole, kui eelnevad kevadilmad. Oodata on nii vihma kui lörtsi ja öösiti langevad temperatuurid 0-ist allapoole. Liiklusjärelevalvekeskus hoiatab, et ära kiirusta rehvivahetusega.

Mõned soovitused, millega rehvivahetusel arvestada:

Üldine soovitus on mõelda uutele rehvidele, kui rehvimustri sügavus on 3 mm või väiksem. Kohas, kus uute rehvidega sõiduk on vihmase ilmaga peatunud, on 3 mm mustrisügavusega rehvidega sõiduki kiirus veel 30+ km/h.

Jälgi rehvi vanust. Rehvi haardevõime langeb vananedes oluliselt, kuigi rehvi mustrit võib olla piisavalt ning üle 7-10 aasta vanust rehvi enam kasutada ei soovitata. Vanuse leiad rehvilt DOT tähise juurest ovaalsest kastist ning märgitud on rehvi tootmise nädal ja aasta.

Kui rehvid on erinevalt kulunud, siis paremad rehvid pane tagasillale. Kui kasutad püsiva nelikveoga sõidukit, veendu, et kõik rehvid on ühtlaselt kulunud.

Lamellrehv ei ole suvel hea

Lamellrehve võib kasutada ka suvel, kuid liiklusohutuse seisukohalt ei soovitata lamelle suvel kasutada. Lamellrehv kulub suvel 60% kiiremini kui talvel. Mida kõrgem on temperatuur, seda pikem on pidurdusmaa lamellrehviga.

Kui suverehv saab „põdrakatsega“ muretult hakkama ka kiirusel 80+ km/h, siis lamellrehv jääb samas kohas lootusetult hätta juba kiirusel 70 km/h. Lamellrehvide veeretakistus on 15% suurem kui suverehvil.

Sõiduki ühel ja samal teljel ei ole lubatud kasutada erineva turvisemustri tüübiga rehve (ees lamellid, taga suverehvid jne).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.