Politsei saab iga kuu teateid autojuhtidest, kes on jalakäijad märjaks pritsinud. Mida siis tehakse?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
FOTO: EESTI MEEDIA/Scanpix

Geenius kirjutas eile, et kui vihmasel ajal peaks autojuht jalakäija märjaks pritsima, siis on igati sobilik sellest teada anda politseile. Selgub, et selliseid teateid laekub politseile iga kuu.

PPA liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe selgitas, et politseile antakse iga kuu teada paarist juhtumist, kus sõidukijuht on veelombist läbi sõites kergliiklejaid pritsinud. Reageerimine sõltub olukorrast.

“Mõnikord suheldakse sõiduomanikuga ja tuletatakse meelde, et viisakas tuleb olla kõikjal, ka liikluses. Kui märjaks saanud nägi sõiduki registreerimisnumbrit, siis on võimalik hiljem omanikuga ühendust. Vastupidisel korral on raske midagi ära teha,” selgitas ta.

Kui patrull on vaba ja läheduses, siis minnakse sõidukit otsima. Nii tehti Haapsalus selle aasta 26. aprillil, kuid Jaama tänavalt kesklinna suunas liikunud must BMW jäi tabamata.

“Mõnel juhul on teataja meile info edasi andnud, kuid ise lahkunud soovimata avaldust teha. On ka juhtumeid, kus inimesed tegid internetis e-avalduse,” lausus Kullamäe.

14. märtsil andis naisterahvas teada, et Tartus Võru tänaval pritsis sõiduk tema lapsevankrit. Politseinikud suhtlesid telefoni teel juhiga ning ta palus vabandust. Ta polnud teadlik oma käitumisest ja tundis end juhtunu pärast halvasti.

“Tihti soovivadki inimesed, keda on pritsitud, et teise osapoolega suheldakse ja tuletatakse meelde, et selline käitumine on ebaviisakas ja võib rikkuda inimese vara. Tartu näite puhul oli naisel hea meel, et juhiga suheldi ja talle tema käitumise tagajärgedest räägiti,” lisas Kullamäe.

Ta lisas, et juhid enamasti tunnevad häbi ja vabandavad. Paljud neist ütlevad siiralt, et nad ei märganud jalakäijat ning pritsimine polnud tahtlik. Üks Tallinna linnaliinibussi juht ütles, et tihtilugu ei näe nad bussi pikkuse pärast kõiki jalakäijaid ning jalakäijad võiksid bussi peatusesse sõites olla samuti tähelepanelikud.

Juhti saab sellise käitumise eest karistada liiklusseaduse paragrahvi muu rikkumise alusel. Tekitatud kahju korvamiseks peab pöörduma tsiviilkohtu poole või leidma juhiga ühise keele.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.