Uudis

Politsei tabas ligi 200 km/h kihutanud autojuhi, kes tõi vabanduseks möödasõidu

binary comment

Politseipatrull tegi parasjagu Võrumaal Antsla-Vaabina teel liiklusjärelevalvet, kui märkas suurel kiirusel lähenevat Audi maasturit. Kihutava maasturi kiiruseks mõõdeti 197 km/h. Patrull järgnes sõidukile ja andis juhile peatumismärguande. Autoroolis oli 44-aastane mees. Ta oli kaine, omab juhtimisõigust ning viibis sõidukis üksi.

„Juht tunnistas rikkumist ja selgitas, et oli parasjagu eesliikuvast sõidukist möödasõidul kui kiirused sedavõrd suureks kasvasid. Mees peeti kohapeal väärteokorras kinni ning tema karistus selgub alustatud menetluse käigus,“ kirjeldas Kagu jaoskonna vanemkomissar Toomas Lihtmaa.

Politseinik selgitas, et taolisel kiirusel lendava masina juht jätab endale aga ka teistele kaasliiklejatele õigupoolest väga vähe võimalusi ohuolukorra tekkides sellele adekvaatselt ja õigeaegselt reageerida.

„Ligemale 200 km/h tunnis liikuva auto juht võib teele sattuvat ohtu küll märgata, kuid reageerimiseks ja ohutu manöövri ette võtmiseks jääb aega puudu. Olgu põhjenduseks möödasõit või mõni muu manööver, tavaliiklus ei ole koht, kus selliselt oma autost viimast välja pigistada. Risk traagilisteks tagajärgedeks on liigagi kõrge,“ manitses Lihtmaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.