Uudis

Porsche Boxster ja Cayman saavad kaua oodatud 6-silindrilise vabalthingava mootori

Porsche viimased 718 Boxster ja Cayman mudelid on alati olnud neljasilindriliste turbomootoritega, kuni saabusid Spyder ja GT4 variandid. Nüüd saavad ka GTS mudelid 6-silindrilise vabalthingava jõuallika.

Kuna 718 Boxster Spyder ja Cayman GT4 mudelid on juba teist põlvkonda olnud piiratud tootmisega väga populaarsed sportautod, ei ole nende soetamine igale Porsche austajale võimalik. Viimaste 718 tippmudelite avaldamisel jäi alati õhku lootus, et sama mootor jõuab ka tagasihoidlikumate Boxster ja Cayman variantidesse ja lõpuks on see juhtunud.

Uued 718 Boxster GTS 4.0 ja GTS 718 Cayman 4.0 mudelid võtavad sama 6-silindrilise, 4-liitrise vabalthingava mootori Spyder ja GT4 mudelist, küll pisut väiksema võimsusega. Mõlemad uued GTS mudelid saavad 400 hj, 20 hj vähem, kui võimsamad Spyder ja GT4.

Kui viimaste Boxster Spyder ja Cayman GT4 jõuallikaga tuttav pole, on see uue 911 3-liitrise kahe turboga 6-silindrilisest mootorist välja aretatud mootor. Pärast turbode eemaldamist ja töömahu suurendamist 4-liitrini sündiski uus vabalthingav jõuallikas.

Keskmootoriga sportautod saavad muidugi ka käigukasti valiku 6-käigulise manuaali ja 7-käigulise välkkiire topeltsiduriga PDK automaadi vahel. Spyder ja GT4 mudelitest on peale mootori üle kantud ka sama sportsummutisüsteem.

Standardvarustuses on ka Porsche adaptiivne vedrustus (PASM), mis on 20 mm madalam võrreldes tavaliste 718 Boxster ja Cayman mudelitega. Veel kaasneb mehaaniline piiratud libisemisega differentsiaal ja Porsche kurvistabiilsuse juhtsüsteem (PTV).

Välimuselt on Boxster GTS 4.0 ja Cayman GTS 4.0 mudelid juba tuttavad GTS-variantide moodi. Leidub tumedamaid kontrastsed detaile ja ka tumendatud esi- ja tagutuled. Standardvarustuses on ka 20-tollised veljed.

Olid juba mõnda aega kõlakad, et uus 4-liitrine vabalthingav mootor ei piirdu vaid 718 Boxster Spyder ja 718 Cayman GT4 mudelitega. Uue mootori arendamine on küllalt kulukas, et oleks patt seda mitte rohkem kasutada.

Õnneks tunduvad 718 Boxster GTS 4.0 ja Cayman GTS 4.0 mudelid juba paberi peal väga ahvatlevate sportautodena ja tõenäoliselt on Porschel käsil üks tõeline müügihitt.

Eesti hinnakirja alusel on 718 Boxster GTS 4.0 saadaval 84 000 euro ja 718 Cayman GTS 4.0 81 960 euro eest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.