Uudis

Porsche tabas eelmisel aastal ligi 60 miljoni euro eest võltsitud kaupa

Autoblog kirjutab ühest huvitavast Porsche osakonnast, kus keegi ei disaini autosid ega leiuta uusi mooduseid, kuidas veelgi kiiremini liikuda. Tegemist on hoopis kolmest inimesest koosneva meeskonnaga, kes võitleb võltsitud Porsche toodete vastu.

Ainuüksi eelmisel aastal õnnestus neil võimudega koostöös müügilt kõrvaldada üle 200 000 erineva eseme, mille väärtus on ligikaudu 60 miljonit eurot.

Võitlus käib nii tänavatel kui ka internetis. Porsche logodega mütse ja särke on ilmselt kõik näinud putkades, mis ilmselgelt pole suunatud jõukamale autofännile. Samuti käib tihe äri veebipoodides.

Kuigi sageli on tooted Porsche omadele väga sarnased, siis meeskonna sõnul on erinevused peamiselt kvaliteedis. Mõnel juhul muduetakse ka vähesel määral logo, et saaks vältida süüdistusi. Näiteks on logol oleva hobuse asemel lammas.

Varuosad ja erektsiooniravimid

Võltsitud kauba näol pole tegu vaid suveniiridega, vaid äri käib ka varuosadega. Viimaseid oli konfiskeeritud asjade hulgas 33 000 ühikut väärtuses 2,25 miljonit eurot.

Varuosade puhul ei ole ainsaks probleemiks Porsche enda saamata jäänud tulu, vaid ka tõenäosus, et detail ei vasta nõutud kvaliteedile. Kiirele sportautole osta võltsitud ja kehvad pidurid, ei ole ilmselt mõistlik.

Veidraim asi aga, mida nad on leidnud, on erektsioonihäire vastu mõeldud tabletid, millele peale trükitud Porsche logo. Ilmselgelt Porsche ise sellist toodet ei paku ja ilmselt on kaheldav ka nende tablettide mõju, logoga või ilma.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.