Rootsi ettevõte Elonroad ja kaugjuhtimistehnoloogiat arendav Elmo rajavad koostöös Eestisse nutika elektriautode laadimisraja

Rootsi rohetehnoloogia ettevõtte Elonroad ja Eesti kaugjuhtimistehnoloogia ettevõte Elmo allkirjastasid ühiste kavatsuste protokolli, et rajada koostöös Tallinnasse Elmo elektriautode pargi jaoks innovaatiline statsionaarne laadimisrada. Partnerlus sai alguse Rootsi kuningapaari visiidist Eestisse, mille raames ettevõtted kohtusid ja otsustasid ühendada mõlema kogemused ja teadmised, et arendada elektrisõidukitele nutikam ja efektiivsem laadimisvõimalus.

Eesti ettevõte Elmo on alates 2013 a. tegelenud elektriautode jagamisteenusega ning viimasel kolmel aastal fokuseerinud kaugjuhtimistehnoloogia arendamisse, eesmärgiga viia autod kliendini, muutes nii teenus nutikamaks, keskkonnasäästlikumaks ja kliendile mugavamaks. Elmo on hetkel ainus maailmas, kes kaugjuhtimistehnoloogiat avalikel teedel igapäevaselt teenuses kasutab. Uus elektriautode autonoomne laadimisrada teeb teenuse veelgi tõhusamaks.

Koostöö sisuks on rajada pilootlaadimisjaam

”Teenusekvaliteedi tagamiseks tuleb meil elektriautosid graafikujärgsete sõitude vahel laadida ning uuenduslik rajatav autonoomne laadimisrada lubab protsessi meie klientide jaoks oluliselt tõhustada, minimeerida seisakuid ja suurendada kasutajate rahulolu. Koostöö sisuks on rajada pilootlaadimisjaam, mis paigaldatakse Elmo peakontori juurde Tallinnasse, Ülemiste ärilinnakusse.” kommenteeris Elmo ettevõtte juht ja asutaja Enn Laansoo Jr.

Lisaks paremale kasutajakogemusele on partnerluse eesmärgiks ka keskkonnasäästlikkuse edendamine, soodustades energiatõhusust ja vähendades süsinikdioksiidi heitkoguseid tänavatel. Projekti eesmärgiks on pakkuda esmalt Elmo kaugjuhitavatele autodele automaatset laadimisvõimalust, mille abil hinnatakse ja arendatakse sarnaseid lahendusi avalike ruumide jaoks, et tulevikus rajada laiemalt toimiv automaatne laadimisinfrastruktuur elektrisõidukitele.

Elonroadi tegevjuht Karin Ebbinghaus rõhutab selle koostöö vastastikust kasu elektrisõidukite laadimisinfrastruktuuri täiustamisel ja säästvate transpordilahenduste laialdasema kasutuselevõtu edendamisel. See on kahe megatrendi sümbioos – elektrifitseerimisest ja jagatud majandusest. Partnerlus on pühendunud kogu tööstusharu hõlmava majanduskasvu edendamisele ja keskkonnateadlikkuse edendamisele.

Projekti arengukava on jagatud kahte etappi:

  • Pilootprojekti elluviimine ja eduka lõpetamise korral üleminek täiemahulisele kommertsialiseerimisfaasile.
  • Elonroad töötab välja ja paigaldab autonoomse laadimisjaama, kasutades nende patenteeritud 22 kW automaatset laadimistehnoloogiat, mis integreeritakse elektriautode parkimiskohtade teekattesse ja elektriautodesse paigaldatakse elektrikollektorid.

Autonoomsete laadimislahenduste roll kaugjuhtimisteenuses on ülioluline

”Elonroadi tehnoloogia integreerimine Elmo tegevusse aitab kaasa heitmevabale linnatranspordile, avab uusi tegevusvõimalusi ja tõstab oluliselt üldist tööefektiivsust,” rõhutas Elmo tegevjuht Enn Laansoo Jr.

Elmo teeb oma kaugjuhitava auto tehnoloogiaga revolutsiooni autode jagamises, viies auto kliendile kaugjuhitavalt ukse ette alates 2022 sügisest ning tehes seda esimesena ja seni ainsana maailmas. Laadimisjaama piloot koos Elonroadiga on järgmine suur samm ettevõtte teenuste arendamisel.

Elonroad on Rootsi rohetehnoloogia ettevõte, mis on pühendunud elektrisõidukite laadimistehnoloogiate arendamisele ja uuendamisele. Elonroad soovib oma uuendusliku autonoomse laadimisraja abil muuta elektrisõidukite laadimine tõhusamaks, mugavamaks ja juurdepääsetavamaks.

Integreerides laadimistehnoloogia sujuvalt teekattesse, võimaldab Elonroad EV-del laadida liikumise ajal, välistades vajaduse sagedaste peatuste järele traditsioonilistes laadimisjaamades. Elonroadi lahendus tugineb infrastruktuuri sisseehitatud asjade Interneti (IoT) andurite võrgule. Need andurid koguvad reaalajas andmeid, jälgivad teeolusid ja suurendavad ohutust.

Elonroad optimeerib laadimist ja voolujaotust intelligentsete algoritmide abil, parandades tõhusust ja töökindlust. Andmed toetavad ka paremat planeerimist, liikluskorraldust ja infrastruktuuri arendamist, soodustades säästvat ja ühendatud keskkonda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.