Uudis

Škoda Octavia RS: Eesti rahvaauto muutus natuke sportlikumaks

Juba aastast 2000 on Škoda tootnud oma populaarsest ja praktilisest sõiduautost Octavia sportlikumat RS-varianti. Viimase põlvkonna mudel pakub aga peale diisli ja bensiini ka hübriidajami valikut.

Uue Octavia avaldamise kohta saab täpsemalt lugeda siit. Antud juhul keskendume täpsemalt sportlikumate RS mudelitele.

Nagu juba traditsiooniks saanud on Octavia RS saadaval nii luukpärana kui ka universaalkerega. Peale uuenduste, mis kaasnevad uue Octavia generatsiooniga niikuinii – uus välimus, interjöör ja tehnika – on peamiseks uudiseks kolme erineva jõuallika valik.

Nagu ikka on valikus bensiini- ja diiselmootorid. Mõlemad 2-liitrised ja turboga pakkudes vastavalt 245 hj ja 180 hj. Ainult bensiinimootoril on valikus 6-käiguline manuaalkast või 7-käiguline DSG automaat, diisel tuleb ainult automaadiga.

Škoda Octavia RS iV hübriid pakub samuti 245 hj, nagu 2-liitrine TSI mootor. Pistikhübriidil annab enamus jõudu aga 1,4-liitrine TSI mootor 150 hobujõuga ja ülejäänud võimsusest lisab elektrimootor. Muidugi kaasneb hübriidiga vaid DSG-automaatkast, kuid see-eest 6-käiguline.

Škoda leiab, et pistikhübriid variant Octavia RS mudelist annab võimaluse klientidel valida RS-mudeli disaini ja sportlikkuse ilma suurema 2-liitrise bensiinimotori kütusekuluta. Kuigi sama saaks öelda juba diisel variandi kohta, on suurem valik kliendile muidugi alati parem.

Välimuse osas on Octavia RS mudelid nagu oodata võiks. Mustad detalid näiteks esivõre ja küljepeeglite näol, sportlikumad esi- ja tagustanged ning topelt summutitorud.

Interjööri osas on samuti üldine pilt sarnane tavalise Octaviaga. Sportlikkust lisavad uus rool, paremini kere hoidvad istmed ning punased õmblused ja alcantara kasutus erienvatel pindadel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.