Uudis

Soome muudab taksoseadust, mis paneb Taxify taas põhja poole vaatama

Soomes jõustub suvest uus taksoseadus, mis loob võimaluse selleks, et sõidujagamisfirmad naasevad riiki. Uber on juba turule naasmist kinnitanud, Taxify veel kaalub asja.

Uus seadus muudab taksode korda mõnevõrra kergemaks, kuid siiski peavad kõik juhid olema litsentseeritud ja tesitud. Litsentsi saamise protsess ei ole veel täielikult paigas.

Taxify kaasasutaja Martin Villig sõnas Geeniusele, et firma jälgib Soome taksoturul toimuvat tähelepanelikult ja on valmis reageerima. “Sealsele turule sobiks Taxify teenus hästi, võidaksid nii juhid kui sõitjad,” sõnas ta.

“Mis puudutab seadusandlust, siis see peaks transpordisektoris tagama õiglase konkurentsi ja eelkõige keskenduma tarbijatele, et neile pakutav teenus oleks hästi kättesaadav ja kvaliteetne. Seega on positiivne, et Soome on astunud sammu turu avamise suunas,” lisas ta.

Uber peaks turul uuesti tegevust alustama järgmisel suvel.

Taxify lõpetas Soomes 2017. aasta alguses, kuna ettevõtte juhtide sõnul puudus sealsel taksoturul avatud konkurents.

Taxify kaasasutaja Martin Villigi sõnul olid Soomes suureks probleemiks piiratud taksolitsentsid. “Minu teada on Helsingis välja antud umbes 1200 litsentsi – näiteks Tallinnas on taksojuhte aga umbkaudu 3000,” illustreeris Villig, lisades, et aastas annab linn välja umbes paarkümmend litsentsi ning nende järjekorrad on väga pikad.

“Puudub avatud konkurents, uued tegijad lihtsalt ei saa turule tulla,” möönis ta.

Teiseks probleemiks on Villigi sõnul dispetšerite nappus. Enamikus Soome linnades on neid vaid üks, Helsingis kaks. “See tähendab, et sisuliselt on kaks kohta, kust inimesed saavad taksot tellida,” lisas Villig.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.