Uudis

Tallinn avalikustas selle hooaja teeremontide kava

Foto: Mailiis Ollino, Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf andis tänasel linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil lühiülevaate sel aastal töös olevatest ja kavandatavatest Tallinna tänavate rekonstrueerimis- ja ehitustöödest.

Välisrahastusega tee-ehitustest on kõige suuremahulisem Reidi tee ehitus. Rajatava Reidi tee põhiosaks on 2+2 realine 1,9 km pikkune tänav mis kulgeb Russalka ristmikust kuni Ahtri tänavani. Lisaks rekonstrueeritakse ehitustööde käigus ka 1,4 km pikkune Narva maantee lõik. Samuti rajatakse uusi ning rekonstrueeritakse olemasolevaid kergliiklusteid ja jalgteid kokku 10,5 km ulatuses ning rajatakse rannapromenaad koos puhkealadega.

Käesoleva aasta 1. aprillil alustati Russalka ristmiku ning Ahtri tänava ja Jõe tänava ristmiku rekonstrueerimistöödega, mistõttu on liiklus nimetatud ristmikel osaliselt piiratud. Täielikult ristmikke ei suleta.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 23.12.2019.

Töös on praegu Paldiski mnt ühistranspordirada, mille mahus rajatakse Paldiski maantee linna siseneva suuna Mõisa tänava ja Nurkliku tänava vahelises 1,3 km pikkuses lõigus täiendav ühistranspordirada ning 3 meetri laiune kergliiklustee. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 30.06.2019.

Välisrahastusega objektidest on töös ka Viljandi mnt kergliiklustee (Pärnu mnt – Valdeku tn), mille ehitustööde mahus rajatakse 2,6 km pikkune ja 4 m laiune asfaltkattega kergliiklustee, mille mõlemal küljel on 0,75 m laiused graniitsõelmetest kattega jooksurajad.

Herne tänava rekonstrueerimine lõigus Staadioni tn – Magasini tn.

Ehitustööde mahus rajatakse Herne tänava Magasini tänava ja Herne tn 28 vahelises lõigus kahesuunaline asfaltkattega sõidutee laiusega 5 meetrit ning tee mõlemale poolele rajatakse jalgrattarajad. Lõigus Herne tn 28 – Herne tn 30 rajatakse ühesuunaline asfaltkattega sõidutee laiusega 3 m. Magasini tänava ja Tiigiveski pargitee vahelises lõigus rajatakse 2-2,5 m laiune kivisillutisega kergliiklustee.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 31.05.2019

Töös on ka kaua oodatud Türi tn rekonstrueerimine, mille mahus rajatakse Türi tänavale kahesuunaline asfaltkattega sõidutee ning tänava mõlemale küljele asfaltkattega kõnniteed miinimumlaiusega 1,2m.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on 05.06.2019

Valdeku tn (Pärnu mnt – Vabaduse pst) rekonstrueerimisega on planeeritud alustada käesoleva aasta II-kvartalis. Ehitustööde mahus on kavandatud rajada 3,5 m laiune ühesuunaline sõidutee ning rajada tänavale puudu olev kergliiklustee laiusega 2,5-3 m.

Liikluse rahustamiseks rajatakse tänavale künnised ja tõstetud tasapinnaga ristmikud.

Koidu tn (Paldiski mnt – Endla tn) rekonstrueerimine on planeeritud käesoleva aasta III-kvartalisse.

Tööde eesmärgiks on jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ja ohutumate liikumisvõimaluste loomine ning olemasoleva sõidutee rekonstrueerimine.

Raja tn (Akadeemia tee – Raja tn 15) ja Mäepealse tn (Raja tn – Mäepealse tn 5a) rekonstrueerimine on kavas alustada käesoleva aasta III-kvartalis. Projektdokumentatsiooni koostamisel tehakse koostööd TalTech-iga ning rekonstrueeritavas lõigus kasutatakse mitmeid uuenduslikke lahendusi. .

Kolmandasse kvartalisse on kavandatud ka Tähetorni tn (Kadaka pst – Paldiski mnt) rekonstrueerimise I-etapi tööde alustamine.

Aasta lõpus, kui ilmaolud lubavad, on kavas alustada ka P. Pinna tänava rekonstrueerimisega ja töödega Nisu tänava.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.