Uudis

Tallinn paneb KUMU juurde sõitma isejuhtiva bussi

Weizenbergi on pikk ja rahuliku liiklusega tänav pargi ääres.

Täna avaldati riigihangete registris hange “Isejuhtiva bussi üür SOHJOA Baltic projekti raames kuni kaheteistkümneks kuuks”. Hanke eeldatav maksumus on 112 500 eurot.

Esialgu on plaan panna üks isejuhtiv buss alates 1. aprillist 2019 sõitma Kadriorgu marsruudil A. Weizenbergi algusest kuni KUMU-ni.

Tallinna Transpordiamet koostöös TalTechiga osaleb isejuhtiva bussi projektis nimega „SOHJOA Baltic“. Sohjoa Baltic uurib, tutvustab ja pilotiseerib isejuhtivaid elektrilisi minibusse kui osa ühistranspordist, eelkõige nn. esimese või viimase miili ühenduse võtmes.

See pakub samuti ka õiguslikke ja organisatoorseid juhiseid, et kuidas isejuhtivate sõidukite teenuseid kõige efektiivsemal moel korraldada. Sohjoa Baltic toob väikesed isejuhivad bussid näidismarsruutidele kuues läänemere piirkonna linnas. 

“Ettenägelik on maailma transpordi- ja logistika arengutes kaasa lüüa ning seda mitte ainult poliitiliselt, vaid ka tehnoloogiliselt, juriidiliselt ja väärtusloomes ja teistele riikidele suuna näitajana,” kommenteeris Tallinna Kalle Klandorf .

Tallinna Transpordiameti ja TalTechi koostööprojektiga „SOHJOA Baltic“ saab tutvuda projekti kodulehel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.