Tallinn tutvustab Valge tänava rekonstrueerimise projekti

Tallinna linn kavandab Valge tänava rekonstrueerimist Lasnamäel. Projekti eskiisi avalik tutvustus toimub 21. veebruaril kell 17.30 Lasnamäe linnaosa valitsuses (Pallasti 54).

Valge tänava projekti eesmärgiks rahustada liiklust ja tõsta jalakäijate turvalisust. Uus lahendus on projekteeritud esindusliku puiesteena, mille vahetuses läheduses on KUMU, Kadrioru Park, Lauluväljak ja tulevane Kurepõllu hoonestusala. See peaks moodustama tulevikus sidusa terviku rajatava Klindipargi ja Kadrioru ning Tondiraba jalgratta- ja jalgteega. Tänava ülekäigurajad ja bussipeatused muutuvad mugavamaks ja ligipääsetavamaks ning kogu tänava ulatuses lisandub haljastust.

Valge tänava projekt jaguneb kaheks: Laagna teest kuni Võidujooksu tänavani ning Võidujooksu tänavast kuni Turba tänavani. Lasnamäe elamualade üldplaneeringust tulenevalt on muudetud tänava idapoolset suunda ja võimalik on selle pikendamine J. Smuuli teeni.

Erilise pinnaviimistlusega ristmikud ja ülekäigurajad on kavandatud selliselt, et tagada nähtavust nii jalgsi, rattaga, kui ka autoga liiklejatele. Valget tänavat projekteerides on arvestatud eri viisil jalakäijate liikumisega – tänava põhjapoolset külge kasutatakse eeldatavasti rohkem jalutamiseks, sest see on seotud tulevase Klindipargi aladega ja pakub häid vaateid merele, ent lõunapoolne külg on rohkem suunatud igapäevasele liikumisele, kuna seal asuvad elumajad.

Liikluskiiruseks on kavandatud 40 km/h ja ristmikele on projekteeritud liiklust rahustavad elemendid. Mõlemale poole sõiduteed on jäetud ruum, kuhu saab vajadusel rajada pikiparkimise taskud.

Projekt näeb ette olemasoleva kõrghaljastuse maksimaalset säilitamist ja uue haljastuse lisamist – tänava äärde on kavandatud vähemalt kolm rida puid, mis asetsevad selliselt, et tänava lõunapoolne külg oleks otsese päikese eest varjatud.

Uuslinna bussipeatused on mõlemas suunas nihutatud Uuslinna tänavale lähemale. Hundikuristiku linnasuunalise peatuse asukohta on nihutatud Võidujooksu tänava suunas. Võimalik uus peatus rajatakse Turba ja Valge tänava ristumisel. Kumu peatus jääb samasse kohta.

Projekti materjalidega saab tutvuda SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.