Uudis

Tallinna kesklinna vanem: “Autoga kesklinna tulekuks peaks põhjuseid järjest vähemaks jääma.”

Kuvatõmmis peatänava projektivideost.

Tallinna kesklinn peab järgmise 10–15 aasta jooksul muutuma märksa kergliiklejasõbralikumaks piirkonnaks, kus kiireim liikleja sõidab jalgratta või tõukeratta, mitte autoga, ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm ERRile.

Tallinna arengustrateegias 2035 on kesklinn täis pikitud kõikvõimalikke arenduspiirkondi-tõmbekeskusi, mis on omavahel ühendatud kergteede, promenaadide või ühistranspordiga. Isegi kui peatänava projekt jäi toppama ning läheb ümbertegemisele, siis ei tähenda see, et eraautoga oleks tulevikus kesklinnas mugav liigelda. Eelis läheb iga aastaga aina rohkem kergliiklejatele ja ühistranspordile.

Tallinna kesklinna Eesti olulisimaks tõmbekeskuseks ja visiitkaardiks nimetava Haukanõmme sõnul on siht see, et autoga kesklinna tulekuks jääks põhjuseid järjest vähemaks.

“Kõik tänavad, mis Viru ringilt välja liiguvad, olgu see siis Kadrioru poole liikuv Narva maantee – ka seal annaks väga palju ära teha, et muuta see linna loomulikuks osaks, kus on hea olla ka jalakäijatel. Praegune väga pika aja jooksul välja kujunenud tänavate võrgustik on autokeskne ja seda tuleb muuta,” lausus Haukanõmm.

Loe Tallinna plaanidest ERRist.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.