Uudis

Tallinna vanalinnas hakkavad liiklema Clevoni robotkullerid, aga ainult üks korraga

Foto: Clevon

Tallinna linn ja Cleveron Mobility AS sõlmivad koostöökokkuleppe, millega võimaldatakse mehitamata robotkullereid arendaval ettevõttel osutada robotkulleritega pakiveoteenust vanalinnas.

Abilinnapea Tanel Kiik märkis, et Tallinna vanalinn kuulub UNESCO kultuuripärandi nimekirja ning on üheaegselt inimeste elukoht, aktiivne ettevõtluspaik ja atraktiivne turismiobjekt. Seetõttu on mõistlik sealsete asutuste, ettevõtete ja elanike teenindamiseks kasutada innovatiivseid liikumislahendusi.

“Robotkuller on täiselektriline, müra- ja heitmevaba liiklusvahend, mistõttu on see vanalinna kitsastel tänavatel võrreldes tavaliste mootorsõidukitega turvaline ja keskkonda säästev viis kaupade kättetoimetamiseks,“ selgitas Kiik. „Sõlmime koostöökokkuleppe kaheks kuuks ja selle aja vältel viiakse läbi pilootprojekt, et saada kogemus ja veendumus, kas robotkullerite kasutamine vanalinnas end õigustab.“

Foto: Ann Vaida

Cleveron Mobility AS (brändinimega Clevon) arendab multifunktsionaalseid mehitamata sõidukeid CLEVON 1, mis aitavad muuta kaupade kojutoomise keskkonnasäästlikumaks, kliendisõbralikumaks, kiiremaks ja soodsamaks. Nii pakub robotkuller müravaba pakiveoteenust, tagades samaaegselt jalakäijate ohutuse ja läbipääsetavuse.

Üks robot korraga

Koostöökokkuleppega võimaldab linn Clevonil kasutada robotkullereid Tallinna vanalinna jalakäijate alas asuvate asutuste ja ettevõtete teenindamiseks ehk tellitud kaupade kohaleveoks. Kuna robotkullerite näol on tegemist kaugjuhitava sõidukiga, mille kasutamise kohta tihedas liikluses pole veel piisavalt andmeid, võimaldatakse Clevoni robotkulleritel liigelda ka väljaspool vanalinna teenindamiseks mõeldud aega ehk kella 06.00-10.00ni. Clevon kohustub täitma liiklusseaduse nõudeid ja kasutama samaaegseks liiklemiseks mitte rohkem kui ühte robotkullerit.

Clevoni ehitatud robotkuller CLEVON 1 on väikeste gabariitidega (laius 1,15 m, kõrgus 1,55 m ja pikkus 2,5 m) ja kerge (500 kg). Masin on varustatud teiste liiklejate, sealhulgas jalakäijate ohutuse tagamiseks kuue kaameraga, mis annavad sõidukile 360-kraadise vaatevälja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.