Uudis

Tallinnas avati uus elektriliste sõiduvahendite pood

Voltride pood Pirital.

Tõsi, autosid seal veel ei ole, küll aga kõike muud, mida võib võtta kokku ühise nimetajaga “mikromobiilsus”.

Kuigi Geeniuse elektritõukerataste test lõppes eelmisel aastal natuke õnnetult, oleme me siiski sellise transpordiliigi veendunud toetajad.

Kui tasakaaluliikurid ehk hoverboardid, on pigem lastele mõeldud mänguasjad ja selliste paarisajaeurostega vähemalt väga asjalikult liikuda ei saa, siis näiteks tõuke- ja monorattad on ideaalsed ka kontoriinimesele asendamaks või täiendamaks ühistransporti.

Elektriline tõukeratas lahendab olulise probleemi

Poes on ka natuke suuremaid sõidukeid, mis pakuvad mugavamat sõitu, aga nõuavad rohkem ruumi. Elektriline tõukeratas on võimalik kompaktselt kokku klappida, selle sõiduulatus on enamikel üle 30 kilomeetri, tippkiirused tavalistel ratastel samuti kuni 30 km/h. See tähendab, et Eesti linnade piires on võimalik enamik distantse sellega läbida.

Näiteks suhised Laagrist või Raasikult elektri jõul rongijaama, klapid ratta kokku, sõidad rongiga kesklinna, seal liigud juba 10-15 minutiga ükskõik millisesse piirkonda. Värske õhk, aga samas ei ole tööle jõudes higine.

Hinnad erinevad kuni kümme korda

Uues Voltride nime kandvas poes Pirita TOPi alal (Purje 8) on suurem osa kaubavalikut kohapeal olemas ning saab ise proovida. Peagi avatakse ka uus e-pood, mis hetkel on veel vanal platvormil, aga suurem osa tootevalikust on olemas.

Kõige lihtsamad elektritõuksid hakkavad 250 euro juurest ning kerkivad kuni 3000 euroni. Selle eest saab juba 80 km/h tippkiiruse ning kuni 120 km sõiduulatust. Põhimõtteliselt võib Rakverest Tallinnasse sõita.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.