Uudis

Tänased kaks ratturit: Nele ja Risto Pelgulinnast

Nele ja Risto rattad on igapäevaselt kasutusel.Fotod: Risto Kappet

Nele sõidab 5 päeva nädalas põhiliselt TTÜ laboritesse.

Risto sõidab suvel sama palju, talvel vähem, põhiliselt Õismäe kardirajale.

Mõlemale on tuttavad ka sõidud Balti Jaama turule, vanalinna trenni, Viimsisse sugulaste juurde ja Ülemistele. Samuti on rongiga koostöös läbitud Tartu, Pärnu, Tamsalu.

Nele vahetas auto ratta vastu 2 aastat tagasi.

Suurim ajavõit tuleb tänu sellele, et enamik marsruudist on sirgel ja siledal Stroomi-Ehitajate Tee kergliiklusteel.

“Suurim energiavõit tuleb sellest, et sõidame kõrgete lenksude, mugavate sadulate ja korvide-pakiraamidega, kuhu saab seljast ära panna kõik rasked kotid,” lisavad nad.

Nele sõidab see aasta esimest korda ka talvel, tänu naastrehvidele ja korralikule riietusele ei tee ta enam hooaegadel vahet.

Risto vahetas auto ratta vastu 6 aastat tagasi.

Risto on sõitnud juba mitu talve, aga talle piisab tavalistest mustriga linnarehvidest. Miinuskraadidega tuleb rehvirõhk madalamaks timmida ja saab rahuldava pidamise.

“Täna ei suuda me enam aru saada, miks kunagi autot omasime. Võit on ajaline, rahaline ja psühholoogiline. Kilukarp-bussides uimamine või gaasikamber-ummikutes istumine meenub nüüd vaid halva unenäona.”

“Loodame väga, et Eesti infrastruktuur areneb kiiremas korras selliseks, kus kõik saaksid omada nii efektiivset transporti nagu meie.”

Kui ka sina sõidad veel rattaga, anna endast märku: geenius@geenius.ee. Saada meile endast rattaga pilt ja lisa juurde, kus sõidad ja miks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.