Uudis

Tänavatele jõuavad esimesed Eestis toodetud kaubarattad Vok Bikes

Eesti ettevõttes Vok Bikes välja töötatud ja koha peal toodetud elektrilised kaubarattad on tänasest kuller- ja postiettevõtete teenistuses. Lisaks on Vok kaasanud üle 800 000 euro, mis võimaldab ettevõttel juba sel aastal tööstuslikku tootmist alustada.

Rataste sõiduulatus on kuni 100 kilomeetrit ja tippkiirus 25 km/h.

Olemasolevad kaubarattad on idufirmade Wolt ja Ziticity aga ka Eesti Posti kirjakandjate käsutuses, kes rattaga posti laialivedu katsetavad. Kohe kui ilmad lubavad jätkab Tuul, sarnaselt möödunud suvele, oma tõukerataste akude vahetamist Voki kaasabil.

Vok Bikes’i kaasasutaja ja tegevjuhi Indrek Petjärve sõnul on Vokil tavaliste jalgrataste ees mitmeid eeliseid ja need on arendatud just kullerettevõtete ja muutuva linnaruumi vajadusi silmas pidades.

“Voki teeb asendamatuks töövahendiks mahukas kaubaruum, stabiilne ja turvaline sõidukogemus ning aastaringne kasutatavus,” ütleb Petjärv. Ta lisab ka, et kui Voki võrrelda autoga siis see on kordades soodsam, kuid linnas liikumisel tunduvalt kiirem.

Laimonas Noreika, kiirtarne teenuse Ziticity tegevjuht ja asutaja ütleb, et on üha rohkem tõestusmaterjali, et linnakeskkonnas on elektrilised kaubarattad oluliselt efektiivsemad kui tavapärased kaubikud.

Hetkel saab sõidukeid üles lugeda kahe käe sõrmedel, kuid aasta lõpuks ulatub rattapargi suurus 100 masinani.

Vok Bikes on 2019. aastal Tallinna Tehnikaülikooli tudengivormeli meeskonna endiste liikmete poolt asutatud ettevõte, mille põhitegevus on kaubarataste tootmine, müük ja rattapargi haldus. Vok Bikes asutajateks on lisaks Indrek Petjärvele ka tootejuht Siim Starke ja tehnoloogiajuht Riho Koop.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.