Tehnikaülikool ehitab teise iseauto, sest esimene on kogu aeg sõidus

Silberauto AS juhatuse esimees Väino Kaldoja ja rektor Jaak Aaviksoo Iseautos. Fotod: Geenius

“Insenerid kurdavad, et kogu aeg on auto kuskil sõidus,” ütles Raivo Sell, Tallinna tehnikaülikooli isejuhtiva auto projektijuht. See on üks põhjustest, miks ülikool lõi täna käed Silberautoga ja allkirjastati leping, millega ehitatakse teinegi isejuhtiv auto.

Ei maksa siiski arvata, et esimene Eestis ehitatud juhita auto on niivõrd iseteadlik, et põrutab inseneridel eest ära ja läheb ise linna peale kolama.

Huvi uue sõiduki vastu on lihtsalt nii suur, et seda tuleb pidevalt maailmale näidata. Esimene iseauto sai valmis ülikooli juubeliks septembris ja on sellest peale olnud sagedasti sõidus – küll oli Instrutecil, küll läheb Robotexile.

Silberauto toel arendatav teine iseauto peaks valmis saama järgmise aasta märtsiks ja siis jääb inseneridele vähemalt üks masin, mille kallal tööd teha.

Lepingu allkirjastasid rektor Jaak Aaviksoo ja Silberauto AS juhatuse esimees Väino Kaldoja.

Pikemas perspektiivis on projekti eesmärgiks järgmise aasta suveks ehitada tänavalegaalne auto, millega saaks osaleda reaalsetel hangetel.

“Seda asja tuleb ajada, tahame või ei taha aga see on meie tulevik,” ütles Kaldoja. “Me ei suuda teiste tegijatega finantside osas võistleda, aga olen alati öelnud välismaalastele, et eestlased on jube töökad. Kui stardiplatvorm on võrdne ja alustatakse samast punktist, siis eestlaste kiire mõtlemine ja tegutsemine annab suurte ja rikaste ees edumaa.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.