Uudis

Tesla Model 3 hind langes USAs kauaoodatud piirini

Foto: Scanpix/Reuters/Tesla.

Elon Musk teatas täna, et Tesla Model 3 baashind on nüüd langetatud kauaoodatud 35 000 dollari ehk ligi 31 000 euro juurde.

Tegu on tehniliselt uue Model 3-ga, milles on tehtud kärpeid nii varustuse kui ka sõiduulatuse osas. Uued Model 3 variandid on hetkel müügil vaid USAs ning jõuavad ülemaailmselt müügile kolme kuni kuue kuu jooksul.

Baasmudeli ehk Standard Range’i sõiduulatus on 350 kilomeetrit ning valikusse on nüüd lisandunud ka Standard Range Plus varustusaste, mis on veidi suurema sõiduulatusega ja peaks vähendama vahet Model 3 baas- ja tippvariantide vahel.

Autopiloti lisamine baasmudelile maksab näiteks 3000 dollarit, kuid seda on võimalik ka peale ostmist lisada.Foto: kuvatõmmis.

Muski sõnul on nüüd kõikidel Model 3 elektriautodel standardina panoraamkatus. Baasmudelitel on riidest istmed ja Tesla meediasüsteem, kuid näiteks Tesla Autopilot isejuhtivat süsteemi 35 000 dollari eest veel ei saa.

Kuigi Musk on 35 000-dollarilist hinnasildist juba aastaid rääkinud, vajas selle saavutamine siiski suuri kärpeid, sest seni on keskmise Model 3 hind püsinud umbes 60 000 dollari juures.

Osade füüsiliste esinduste sulgemine ja kogu Tesla müügi veebipoodi toomine tähendab Muski sõnul ka teatud töökohtade kaotamist. Tema sõnul on 35 000 dollarit ka viimane piir, millega Tesla Model 3 müüa saab.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.