Uudis

Tesla suutis skandaalide kiuste toota rekordkoguse Model 3 elektriautosid

Foto: Tesla

Tesla suutis kolmandas kvartalis vaatamata Elon Muski ümbritsevatele skandaalidele toota 53 239 Model 3 elektriautot ning täita sellega varem püstitatud eesmärgid.

Kokku suutis firma kolme kuuga toota 83 500 sõidukit, seega moodustab Model 3 Tesla kogutoodangust juba märkimisväärse osa. Firma märkis ka seda, et kolme kuuga suudeti müüa 80% kogusest, mis müüdi terve 2017. aasta jooksul.

Kuigi kvartalipõhised numbrid on sellised, nagu Tesla lootis, siis nädalane toodang on endiselt väiksem. Nädalas valmib 4000 Model 3 sõidukit, Muski soovide kohaselt peaks aga valmima 6000 autot.

Suured tootmismahud on aga kaasa toonud teisi probleeme, näiteks on paljud parklad täitunud suure hulga sõidukitega, mida Tesla ei ole suutnud klientidele kätte toimetada, kuna tootmismahud on suurenenud kiiremini, kui logistikavõrk suudab vastu võtta.

Eduka tootmise valguses kummitavat Teslat aga endiselt probleemid. Neist viimane on Muski kokkupuude USA väärtpaberiametiga, mis karistas nii Muski kui ka Teslat selle eest, et Musk lubas Tesla börsilt ära viia. Musk peab loobuma nõukogu esimehe kohast ning samuti tuleb Teslal ja Muskil tasuda suur trahv.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.