Uudis

Toyota tahab kõikidele meelde tuletada, et ka uut Supra peab tuunima hakkama

Äsja alanud SEMA auonäitusel Las Vegases esitles Toyota ei rohkem ega vähem, kui viite tuunitud Supra kontsepautot.

Eelmine Supra põlvkond, mille tootmine kestis aastatel 1993 – 2002, on saanud Jaapani sportautode tuunimisringkonna üheks nurgakiviks.

Toyota soovib ilmselgelt kõigile teada anda, et ka nende sportauto viies generatsioon on valmis saama sarnaseks ikooniks nagu selle eelkäijad. Jaapani autotootja tõi kaasa tuunitud autode poolest tuntud SEMA autonäitusele lausa viis Supra ideeautot.

Demonstreerides erinevaid võimalusi, milline võiks uus Supra välja näha, lisas Toyota Suprale kõikvõimalikke spoilereid, tiibu ja õhuavasid.

Toyota GR Supra 3000GT

Inspireeritud eelmise põlvkonna Suprale valmistatud 3000T nimelisest bodykitist. Peale agressiivse ja silmatorkava aerodünaamika, on interjööris ka korralikud korvistmed.

Lisatud on ka sportlikum adaptiivne vedrustus, kergemad 19-tollised veljed ja suuremad Brembo pidurid. Mootor on aga jäänud puutumata, see-eest teeb rohkem müra ägedam summutisüsteem.

Toyota GR Supra HyperBoost Edition 750HP

Kui TRD 3000GT kontsept jättis jõuallika rahule, siis HyperBoost Edition 750HP kindlasti mitte. Nagu nimi juba näitab, on Toyota BMW 3-liitrisest rida kuus mootorist välja pigistanud 750 hj. Enam kui topelt tavalisest 340-hobujõulisest Suprast.

Pelgalt võimsuse ja silmatorkava välimusega aga selle sõiduki tuunimine ei lõppe. Adaptiivne vedrustus KW-lt, suuremad Brembo pidurid, 20-tollised veljed ja Continental ExtremeContact Sport rehvid tagavad kontrolli kogu selle võimsuse üle.

Toyota GR Supra Wasabi

Samuti rohkem välimusele rõhku panev Wasabi nimeline kontseptauto näitab pisut tagasihoidlikmat bodykiti võrreldes kahe eelmisega. Tõenäoliselt on tegemist kõige rohelisema Supraga, mis siiani loodud.

Muidugi on lisatud paremad, jah jälle Brembo, pidurid ja parema pidavusega Michelini Pilot Sport 4S rehvid. Vedrustus on seekord võetud Rootsi ekseprtidelt Öhlinsist.

Toyota GR Supra Heritage Edition

Inspireeritud eelmisest Supra põlvkonnast. Pisut on muudetud esi- ja tagatulesid ning lisatud on jällegi silmatorkavad keredetailid suure tagatiiva, difuuseri ja esisplitteri näol.

Välimuselt meenutab Heritage Edition kindlasti kõige enam eelmist Supra põlvkonda. Õnneks pole aga auto modifitseerimisel piirdutud ainult kosmeetiliste muudatustega.

Mootorile on lisatud 160hj ja toodab nüüd 500hj. Ilmselgelt ei puudu ka paremad Brembo pidurid.

Toyota GR Supra Performance Line

Kõige tagasihoidlikum viiest Supra kontseptautost on see viimane. Lisatud on mõned süsisinikkiust detailid, et muuta auto välimust pisut agressiivsemaks.

Lisatud on ka valjem summutisüsteem ja parema pidamisega Michelin Pilot Sport 4S rehvid. Brembo pidurite jaoks Performance Line’i kontseptile raha vist ei jagunud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.